Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

4 złote zasady dla kobiet, które uwielbiają buty

W modzie bardzo często obowiązują niepisane zasady. Nie omijają też noszenia butów! Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by zawsze wyglądać stylowo!

Zadbaj o odpowiednią długość spodni

Nie ma nic gorszego niż spodnie ciągnące się po ziemi! Jeśli wybierasz długie spodnie, pamiętaj, że nogawka powinna kończyć się na górze podbicia stopy – nigdy dalej! W ten sposób będzie odkrywać część Twoich butów lub stóp i na pewno nie będzie przeszkadzać Ci w chodzeniu. Do spodni typu culotte czy rozszerzanych jeansów lub dzwonów dobieraj buty na wysokim obcasie – w ten sposób będziesz miała pewność, że stylizacja wygląda dobrze, a Twoje nogawki są we właściwym miejscu. Możesz też zdecydować się na spodnie długości 7/8 , które nie tylko są teraz bardzo modne, lecz także świetnie komponują się z jesiennymi botkami.

Nie noś przezroczystych rajstop do butów z otwartymi palcami

Takie połączenie jest uznawane za modowe faux pas. Najlepiej nosić buty z otwartymi palcami (typu peep toe) na gołe stopy, ale jeśli pogoda na to nie pozwala – dobierz do nich kryjące rajstopy. Przezroczyste zostaw sobie na inne okazje, na przykład do klasycznych szpilek, półbutów czy botków.

Dobieraj buty do okazji

Jeśli będziesz uprawiać sport, potrzebujesz butów, które zapewnią Ci odpowiednie wsparcie. Jeśli wybierasz się na wesele, buty powinny być eleganckie i wygodne. Okazja powinna być najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór obuwia! Na pewno Twoje nogi na 12-centymetrowym obcasie będą wyglądać świetnie, ale czy to najlepszy wybór na przechadzkę po lesie? Bezpieczeństwo i styl powinny iść w parze!

Nie noś znoszonych lub zniszczonych butów

Pamiętaj, by dbać o każdą część Twoich butów: nie tylko cholewkę! Obcasy, podeszwa i boki muszą wyglądać schludnie, by cała Twoja stylizacja też taka była. Traktuj obuwie jak swoją wizytówkę – dbaj o nie i zwracaj uwagę na to, by zawsze były czyste i nieskazitelne!

 

Leave A Comment