Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Baleriny ❤

Balerinki to klasyk, który co sezon nieco ewoluuje. Ich największą zaletą jest oczywiście wygoda, której poziom jest nieporównywalny do jakiegokolwiek innego modelu. Sprawdź, jaki model wybrać, aby mieć gwarancję 100% komfortu.

Choć uznaje się je za jeden z najwygodniejszych rodzajów obuwia, w rzeczywistości balerinki balerinkom nierówne. Wybierając odpowiedni model, możesz jednak kompletnie wykluczyć ryzyko jakichkolwiek niewygód. Balerinki damskie to elegancka alternatywa dla trampek. Niektóre modele z powodzeniem zastąpią szpilki w dni, kiedy chcesz poczuć się swobodniej. W zestawieniu z garniturowymi spodniami czy sukienką prezentują się równie szykownie, co buty na wysokim obcasie.

Szukasz modelu, który zapewni Ci maksimum komfortu? Kierując się naszymi wskazówkami, z pewnością Ci się to uda!

Po pierwsze – dobierz idealny rozmiar

W przypadku balerinek kupowanie butów z nawet odrobiną luzu zupełnie mija się z celem. Choć powszechnie podejmuje się taką decyzję przy kupnie butów sportowych, baleriny wymagają innego podejścia. Warto kupić but idealnie przylegający do stopy, a nawet o pół rozmiaru mniejszy. Wszystko dlatego, że balerinki łatwo się rozciągają. „Rozczłapane” buty to niezbyt przyjemny widok – ponadto, nosić je to żadna przyjemność. Niektórzy wolą kupić nieco większe balerinki, by móc nosić je ze specjalnie wyciętymi stopkami. My jednak odradzamy takie rozwiązanie – wystający materiał zdecydowanie nie wygląda estetycznie.

Po drugie – unikaj sztywnych modeli

Przed zakupem uważnie przyjrzyj się konstrukcji balerinek damskich. Pomoże Ci to uniknąć późniejszych rozczarowań. Ważne, aby były miękko zakończone. W innym wypadku mogą obcierać Twoje pięty przez pierwsze tygodnie noszenia, co skończy się noszeniem plastrów. Oczywiście, każde buty trzeba rozchodzić – jednak w przypadku damskich balerinek zwrócenie uwagi na ten drobny szczegół może oszczędzić Ci dyskomfortu. Osoby szczególnie wrażliwe mogą pokusić się o kupno marszczonych balerinek, wzbogaconych w gumkę. Te z pewnością nie będą obcierać, a do tego nie rozciągną się łatwo.

Po trzecie – wybierz oddychający materiał

Balerinki damskie zazwyczaj nosimy latem czy późną wiosną. To doskonały konsensus między sandałami a zabudowanymi półbutami. Warto zadbać więc, by materiał, z którego je wykonano, pozwalał skórze oddychać. Skórka, niezależnie od tego czy naturalna, czy też sztuczna, powinna być odpowiednio cienka, aby umożliwiać swobodną cyrkulację powietrza.