Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Baleriny kontra szpilki

Szpilki to najbardziej eleganckie kobiece buty. To w nich noga staje się smuklejsza, a cała sylwetka wygląda na szczuplejszą. Szpilki są niezastąpione podczas wielkich wyjść. Trudno wyobrazić sobie kobietę w eleganckiej sukni z balerinami na nogach. Baleriny to natomiast wygodne, płaskie buciki, które świetnie sprawdzają się na co dzień. Nie nadają się na bale i gale, ale można w nich przechodzić cały dzień, nie uskarżając się na dolegliwości bólowe stóp. Poznajmy wady i zalety jednym i drugim.

Szpilki

To buty, które w swojej szafie musi mieć każda kobieta. Niezastąpione, kiedy celem jest stworzenie looku idealnego i pachnącego elegancją. W szpilkach każda kobieta staje się wyższa, nabiera seksapilu oraz wielkiej atrakcyjności. Do tego dochodzi poczucie pewności siebie, które szpilki budują doskonale. Żadne inne buty nie mają w sobie takiej magii, jak właśnie szpilki. Ich niewątpliwym plusem są szerokie możliwości zastosowania. Nosić można je do sukienek, spódnic, także spodni. Zawsze wyglądają perfekcyjnie.

Czy mają jakieś wady? Często bolą od nich stopy, zwłaszcza, jeśli obcas jest wysoki. Dolegliwości te mogą nieco łagodzić specjalne wkładki, które wkleja się w buty. Dzięki nim stopa jest delikatnie masowana, a ból pojawia się później. Ortopedzi podkreślają również negatywny wpływ szpilek na kondycję kręgosłupa i stawów. Ginekolodzy natomiast mówią, że doskonale wpływają na kondycję… mięśni Kegla! Można więc powiedzieć, że regularne noszenie szpilek da lepsze, silniejsze doznania. Nie dadzą tego żadne inne buty.

Baleriny

Te płaskie buciki idealnie sprawdzają się, jeśli wiemy, że na nogach spędzimy cały dzień. Przechodzić można w nich nawet kilkanaście godzin, a  jeśli tylko będą odpowiednio dobrane nie pojawi się nawet niewielki ból stóp. To buty z szerokim noskiem, przez co nie uciskają palców. Mogą je więc bez obaw nosić kobiety mające problem z wrastającymi paznokciami.

Jakie są ich wady? Buty te są płaskie. Nie dodadzą więc wzrostu ani nie wyszczuplą sylwetki. Nie każda kobieta będzie też wyglądać w nich dobrze. Panie o masywnej sylwetce nie będą prezentowały się w nich korzystnie. To buty, które mogą skracać sylwetkę i dodawać zbędnych kilogramów. Nie są dobre na każdą okazję. To raczej obuwie o dość nie zobowiązującym charakterze.

Jak widać, zarówno szpilki, jak i baleriny nie są pozbawione wad. Mają jednak również swoje zalety. Przezorna kobieta, która chce zawsze prezentować się dobrze, powinna mieć w swojej szafce z butami zarówno szpilki, jak i baleriny. Dzięki temu będzie mogła bez trudu wybrać buty idealne na każdą okazję i stworzyć nienaganny look.

Leave A Comment