Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Biała podeszwa w butach – pielęgnacja oraz zapobieganie.

Białe buty prezentują się niezwykle efektownie, świetnie dopełniając każdą stylizację. Pomimo szykownego i eleganckiego wyglądu, mają jedną wadę, która nierzadko powstrzymuje nas przed zakupami. Problemem są oczywiście nieestetyczne zabrudzenia, które na białych butach są szczególnie widoczne, a elementem, który wyjątkowo szybko ulega zabrudzeniu, są białe podeszwy. Poznaj niezawodne sposoby na utrzymanie białej podeszwy butów w czystości!

Biała podeszwa – odpowiednia pielęgnacja oraz zapobieganie

Najważniejszą zasadą w momencie posiadania białych butów jest regularna oraz dokładna pielęgnacja, ale również odpowiednia impregnacja. Główną przyczyną jest fakt, iż stare plamy oraz zaniedbany bród jest o wiele cięższy do usunięcia, przez co efekty naszej pracy będą znacznie mniej widoczne. W przypadku jasnego obuwia kluczowa jest prewencja.

Przed pierwszym założeniem butów, użyj przeznaczonego do nich impregnatu, który stworzy niewidzialną powłokę, zapobiegającą osadzaniu się brudu oraz jego przenikaniu w głąb materiału.

Staraj się również na bieżąco usuwać resztki błota, trawy oraz inne zabrudzenia osadzające się na butach podczas pobytu na dworze. Po powrocie do domu przetrzyj białe podeszwy wilgotną ściereczką lub szczotką z miękkim włosiem. Takie działanie pozwoli zachować idealny wygląd Twoich ulubionych butów przez długi czas!

Pamiętaj, że przechowywanie butów poza sezonem również ma ogromne znaczenie i powinno odbywać się w odpowiednich do tego celu warunkach. Przed schowaniem butów do szafy, dokładnie je wyczyść i zaimpregnuj, dzięki czemu brud nie będzie miał możliwości wniknąć w tworzywo, a buty będą odpowiednio przygotowane na nowy sezon. Do przechowywania obuwia świetnie sprawdzi się tekturowe pudełko, które dodatkowo ochroni buty przed osiadającym na nich kurzem.

Profesjonalne preparaty do czyszczenia białej podeszwy

Jeżeli pomimo regularnej i dokładnej pielęgnacji Twoich butów, białe podeszwy nabrały brzydkiego, ciemnego lub żółtego odcienia, warto sięgnąć po profesjonalne środki, które znajdziesz w sklepie.

Jest to najbezpieczniejszy oraz najłatwiejszy sposób na pozbycie się brudu, który zdążył już wniknąć nawet w ciężko dostępne miejsca. W sklepach obuwniczych bez problemu znajdziesz różnego rodzaju płyny, pasty, mleczka oraz wybielacze, które dzięki odpowiednio dobranym składnikom, pomogą pozbyć się zabrudzeń z białej podeszwy. Co więcej, będą również łagodne dla tworzywa, z jakiego została wykonana.

Używając preparatów zgodnie z zaleceniami producenta, nie musisz martwić się o przypadkowe uszkodzenie obuwia. Profesjonalny preparat usunie nieestetyczne przebarwienia z podeszwy, nie uszkadzając przy tym jej struktury, dzięki czemu buty będą prezentowały się świetnie przez znacznie dłuższy czas.

Czyszczenie białej podeszwy – domowe sposoby

Nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na preparaty wybielające, dostępne w sklepach? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak bezpiecznie wyczyścić białe podeszwy, wykorzystując do tego celu domowe sposoby.

  • Roztwór wody z mydłem  To zdecydowanie najprostszy, ale również bezpieczny sposób na pozbycie się zabrudzeń z Twoich butów. Wystarczy przetrzeć dokładnie białe podeszwy za pomocą bawełnianej ściereczki zamoczonej w roztworze wody z mydłem. Następnie należy osuszyć buty oraz pozostawić je do pełnego wyschnięcia.
  • Pasta do zębów  Łagodną pastę do zębów w niewielkiej ilości nanieś na wilgotną ściereczkę, a następnie kolistymi i dość energicznymi ruchami przetrzyj podeszwę buta (uważaj, aby pasta nie znalazła się na materiale powyżej podeszwy). Pozbądź się resztek pasty, wycierając ją przy użyciu samej wody.
  • Pasta BHP  Wyszoruj podeszwę za pomocą niewielkiej ilości pasty oraz szczoteczki do zębów z delikatnym włosiem. W ten sposób z pewnością w bezpieczny sposób przywrócisz biel gumowym elementom.

Czyszczenie białej podeszwy wymaga systematyczności i cierpliwości, jednak przy odrobinie samozaparcia możesz cieszyć się nieskazitelną bielą swoich butów przez długi czas. Pomogą w tym zarówno profesjonalne preparaty, które znajdziesz w sklepach obuwniczych, jak i niezastąpione, domowe sposoby. Którą metodę wybierzesz?