Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty, a ciepło w stopy

Coraz krótsze dni zwiastują nadejście zimy. Wraz z nią pojawią się przymrozki i śnieg. To czas, gdy trzeba pomyśleć o stopach i chronić je przed zimnem. Będzie to trudne bez odpowiednich butów.

Coraz krótsze dni zwiastują nadejście zimy. Wraz z nią pojawią się przymrozki i śnieg. To czas, gdy trzeba pomyśleć o stopach i chronić je przed zimnem. Będzie to trudne bez odpowiednich butów. W jakich zapewnisz ciepło stopom? Podpowiadamy!

Stylowe śniegowce damskie

Wielu z nas z sentymentem wspomina zimę i świat pokryty grubym, puszystym śniegiem. Noszone w dzieciństwie śniegowce do dzisiaj budzą uśmiech na twarzy pomimo tego, że trudno było nazwać je stylowi. Nie można było jednak im odmówić doskonałej ochrony stóp przed zimnem i śnieżną wilgocią.
Dzisiejszy świat mody połączył obie te funkcje – ochronę stóp przed wyziębieniem i stylowy design butów na zimę. Do wyboru mamy śniegowce wpisujące w trendy danego sezonu i modele ponadczasowe, które zawsze będą wyglądały stylowo. Ocieplone wnętrze, wysoka cholewka, antypoślizgowa podeszwa – to idealne warunki, by przejść przez zimę z dobrze ogrzanymi stopami.

 

Na spacer w mieście i wypad za miasto

O to, by zapewnić zimą ciepło swoim stopom, szczególnie powinny zadbać miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Spacery po ośnieżonych ulicach miasta lub bezdrożach mają swój urok. To również dobry sposób na wzmacnianie odporności organizmu i utrzymaniu go w dobrej kondycji.
Spacery zimą grożą nie tylko przemarznięciem stóp, ale też kontuzją. Zwłaszcza, gdy planujesz przemierzać podmiejskie bezdroża. Na śliskim śniegu lub ścieżkach skutych lodem trudno jest utrzymać równowagę. Przydadzą się więc ocieplane buty trekkingowe z odpowiednią podeszwą i cholewką zabezpieczające kostki przed urazem i dostaniem się śniegu do wnętrza.

 

Ciepło dla stóp w sportowym stylu

Zima nie oznacza, że na długie tygodnie musisz pożegnać się z ulubionymi butami sportowymi. Wersję letnią zastąp modelem z wysoką cholewką i ocieplonym wnętrzem. W takich trampkach wygodnie będziesz przemierzać miejskie ulice i z poczuciem komfortu odkryjesz uroki zimowej scenerii mijanych po drodze zakątków.
Dzięki wysokiej cholewce nie straszna będzie napotkana po drodze zaspa. Twoje stopy są bezpieczne – śnieg nie dostanie się do wnętrza butów. Powierzchnia ze skóry nie przesiąknie wilgocią, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę stóp. Zwłaszcza, gdy otula je ciepłe wnętrze buta.

 

Postaw na dobre materiały

Bez względu na to, w jakich butach zechcesz przejść przez sezon zimowy, zwróć uwagę na to, z czego są one wykonane. Naturalne materiały zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Stopy w takich butach mniej się pocą, a co za tym idzie – trudniej jest o wilgoć potęgującą uczucie chłodu. Na śniegu dobrze sprawdzają się również buty wykonane z materiałów wodoodpornych. Docenisz je zarówno przy miękkim, białym puchy, jak i roztopionym, szarym błocie pośniegowym.
W trosce o komfort cieplny swoich stóp zimą, zadbaj też o odpowiednią pielęgnację swojego obuwia. Pamiętaj, by je wysuszyć zanim zdecydujesz się na ponowne ich założenie. Do wnętrza włóż termoaktywne wkładki, które dodatkowo odizolują stopy od zmrożonej nawierzchni. Nie zapomnij też o impregnacji obuwia na zimę. Będzie to bariera dla wilgoci i nieestetycznych zabrudzeń czyhających na nas zimą.