Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty dla dziecka do szkoły – jakie wybrać, jakie są potrzebne?

Buty do szkoły to bardzo ważna część wrześniowej wyprawki. Chociaż uwaga rodziców i dzieci skupia się na tornistrach, zeszytach, a także piórnikach, buty i ubrania są równie konieczne. Nie każdy rodzic w końcu wie, jakie buty dobrać dla swojego malucha czy nastolatka, który idzie do nowej szkoły czy nowej klasy.

Buty bowiem potrzebne są nie tylko do chodzenia do szkoły, ale także w szkole oraz na boisku. Bardzo często powszechnym wymogiem jest, by dziecko posiadało dwie pary butów – jedną typowo sportową, a drugą typowo do chodzenia po korytarzu i uczestniczenia w zajęciach. A co z maluchami?

Maluchy – przedszkolne buciki

Buty dla dzieci w przedszkolu powinny być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne, dopasowane do stopy, która cały czas rośnie. Nie powinny mieć sznurówek, które mogą się rozwiązać podczas zabawy i spowodować, że nasze dziecko po prostu zrobi sobie krzywdę. Dużo lepsze są buty zapinane na rzep, który nie może spowodować takiego wypadku. Można też połączyć rzepy ze sznurówkami – wtedy mamy pewność, że tak łatwo się one nie rozwiążą. Dobrze, jeżeli obuwie jest dobrej jakości. Dzięki temu stopa będzie się prawidłowo rozwijać, a to jest bardzo ważne.

Dobrze jest zadać pytanie w przedszkolu, jakie dokładnie buty będą najbardziej odpowiednie. Zdarza się, że placówki wolą buty z jasną podeszwą, ponieważ ona nie rysuje parkietów i jest odpowiednia dla takich maluchów.

Szkoła podstawowa – buty dobre na wszystko

W szkole bardzo ważne są buciki nie tylko do chodzenia po szkolnym korytarzu, ale także te na zajęcia wychowania fizycznego. Buty nie mogą się ślizgać po specjalnej posadce, nie powinny jej także rysować. Według wielu nauczycieli i rodziców, najlepiej sprawdzą się tradycyjne trampki, które nie rysują żadnych powierzchni. Ważna jest jednak komfortowa sytuacja dziecka – jeżeli jego ciągle rosnące stopy potrzebują dużo lepszych rozwiązań, jak na przykład dobrze profilowane buty sportowe – jak najbardziej warto skorzystać z takiego wyboru.