Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty jako prezent – czy to dobry pomysł?

Obyczaje i przesądy są obecne od wieków w każdym społeczeństwie. Lista tych, dotyczących naszego otoczenia i kultury nie jest niczym wyjątkowym. Jednym z jej punktów są prezenty, których z różnych powodów nie powinno się dawać. Wśród nich znajdują się buty. Czy wymarzona para obuwia rzeczywiście jest złym pomysłem na prezent?

Buty jako prezent – wrzuć grosik do buta

Jeden z przesądów głosi, że odejdzie od nas osoba, której wręczamy buty jako prezent. Z tego powodu wielu z nas obawia się sprawiania bliskim radości z nowej, wymarzonej pary obuwia. Jednak wystarczy wrzucić do jednego z butów symboliczny grosik, który zabezpieczy nas i obdarowanego lub obdarowaną przed spełnieniem złowrogiej wróżby.
Wiedząc już, jak obejść przesąd, nie wywołać złych skojarzeń i przerażenia na twarzy obdarowanej osoby, śmiało zapakuj upominek – modne buty, w których będzie Ci towarzyszyć przy wielu okazjach. Zwłaszcza, gdy przygotowujesz podarek komuś, kto świetnie orientuje się w aktualnych trendach i śmiało za nimi podąża.

Buty jako prezent – Kogo ucieszą?

Z butów wręczonych jako prezent bez wątpienia ucieszą się, wspomniani wcześniej, pasjonaci mody i aktualnych trendów. Zwłaszcza, gdy mają na oku wyjątkowo atrakcyjny i idealnie wpisujący się w modowe trendy model, ale jest on poza zasięgiem codziennego budżetu. To świetny pomysł na składkowy upominek od grupy przyjaciół lub rodziny. Sprawią radość za każdym razem, gdy uzupełnią i podkreślą styl kolejnych stylizacji.
Kolekcjonerzy butów to kolejna grupa osób, dla których nowa para obuwia będzie idealnym prezentem. W ich garderobie zawsze znajdzie się miejsce na kolejny model. Dobrym wyborem w takim przypadku będzie zarówno fantazyjny wzór niczym z modowych wybiegów, jak i klasyczna linia zaprojektowana przez markę z bogatą historią.
Buty utrzymane w stylu uwielbianym przez aktorów lub influencerów bez wątpienia ucieszą ich fanów. Nie musisz być znawcą aktualnych trendów, by wybrać odpowiedni model. Wystarczy dowiedzieć się, kto jest idolem osoby, którą chcesz obdarować i sprawdzić na zdjęciach, jakie buty nosi.

Buty jako prezent – To warto wiedzieć

Rok jest bogaty w okazje, by wręczyć komuś buty w prezencie. Zanim jednak zdecydujesz się na taki upominek, przygotuj listę potrzeb i preferencji ich nowego właściciela lub właścicielki. Podstawą jest tu wielkość stopy, do której musisz dopasować rozmiar obuwia. Dobrze jest też orientować się w stylu, jaki na co dzień przeważa w stylizacjach, z którymi mają być noszone.
Nie bez znaczenia przy wybieraniu prezentu są też potrzeby osoby, do której on trafi. Być może potrzebuje ona eleganckich butów na wyjątkowe okazję lub jest zapalonym sportowcem marzącym o najnowszym modelu obuwia do biegania lub gry w piłkę.
Jak przygotować się do zakupów? Najlepszym sposobem będzie podglądanie zawartości szafy i sprawdzanie jej zawartości, ale także sugestywna rozmowa. Poznasz nie tylko gust właściciela lub właścicielki garderoby i noszone rozmiary, ale też aktualne zapotrzebowanie na ewentualne obuwie. Jeśli jest ono zbieżne z porą roku i sezonem, gdy wręczany jest prezent – wykorzystaj to.