Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty na wysokim obcasie. Jak je nosić.

Noszenia wysokich obcasów praktycznie nie da się uniknąć. Niezależnie od tego, czy jesteś ich wielbicielką, czy zaciętym wrogiem, istnieje kilka sposobów, aby ułatwić sobie ich codzienne użytkowanie.Sprawdź sześć rzeczy, które powinna wiedzieć każda wielbicielka wysokich obcasów.

Oklejaj palce u stóp

Płaskie buty na zmianę możesz zostawić w domu. Noc w szpilkach nie powinna oznaczać, że będziesz musiała kuśtykać do domu. Przed wyjściem sklej swoje trzecie i czwarte palce ze sobą za pomocą taśmy lub elastycznego plastra. Pomoże to odciążyć śródstopie. (Trochę biologii dla zainteresowanych: dokładnie między tymi dwoma palcami nie ma nerwów, a taśma minimalizuje obciążenie.)

Rozepchaj skarpetkami

Załóż kilka par skarpetek (lub jedną parę grubych, wełnianych). Następnie załóż nowe buty i pochodź w nich przez 20 minut, zanim zdecydujesz się wyjść w nich z domu po raz pierwszy. Unikniesz kilku odcisków.

Rozciągnij je lodem

Ten sposób jest co prawda trochę dziwny, ale nie pomaga z nowymi butami, jak nic innego. Wypełnij plastikowe torebeczki wodą i wepchnij je do butów. Włóż buty do zamrażarki na noc (tak, naprawdę!). Woda zamarzając rozszerzy się i rozepchnie buty.

Papier ścierny

Nowe buty, nie trzymają się powierzchni? Uważaj, żeby się nie poślizgnąć. Prosta sztuczka doskonale temu zaradzi: arkuszem papieru ściernego delikatnie zetrzyj podeszwę na piętach. Powtarzamy – delikatnie!

Herbatka

Istnieje prosty sposób na pozbycie się przykrego zapachu starych skarpet: osusz zużyte torebki herbaty, a następnie umieścić je w butach na 24 godziny.

Stopy odporne na odciski

Nadchodzi wiosna? Nic nie przypomina o tym bardziej, niż zdarte pięty od nowych butów. Aby zapobiec wrzynaniu się krawędzi butów w skórę, posmaruj je w odpowiednich miejscach dezodorantem w sztyfcie. Utworzysz w ten sposób dodatkową warstwę ochronną.