Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty – niewielki dodatek o wielkim znaczeniu

Prawidłowo dobrane obuwie do naszej sylwetki, kształtu i wielkości nogi, do ubioru jest przypieczętowaniem stylizacji. Często to one odpowiadają za to jak wyglądamy i to one są kropką nad „i”. Jakie buty założyć aby wyglądać modnie i atrakcyjnie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale są pewne wskazówki którymi można się kierować.  Należy też pamiętać, że to co dobrze wygląda na innych nie zawsze musi pasować do nas. Każda z nas jest inna, różnimy się wzrostem, rodzajem sylwetki długością i szerokością stopy, mamy inny styl.

Nie odkryję nic nowego pisząc, że rodzaj obuwia zależy od okazji – inny będzie gdy wybieramy się na bal, inny do pracy, inny na wypad do lasu. Nie zakładamy trampek do sukni balowej, a na spacer po plaży szpilek. Odkryte palce i pięta są bardzo kobiece ale jeśli zależy nam abyśmy wyglądały wyjątkowo elegancko to pokuśmy się o klasyczne czółenka. Szpilki jak najbardziej pasują do dżinsów ale nie w zestawieniu z bluzą lub zwyczajną bluzką. Szpilki zwłaszcza w kolorze czerwieni są bardzo kobiece i eleganckie dlatego góra naszego ubrania również taka powinna być. Tutaj ważna uwaga nie zakładajmy szpilek jeśli nie umiemy na nich chodzić i nie czujemy się w nich dobrze bo zamiast wymarzonego efektu eleganckiej kobiety stworzymy coś co próbuje być nią.
A co z kolorem? oczywiście czerń jest ponadczasowa ale tak na prawdę mamy pełną dowolność co osobiście mi się bardzo podoba. Przez kolor butów nie jesteśmy „nudne” możemy wyrazić swój dzisiejszy humor. I pamiętajmy torebka i buty nie muszą być tego samego koloru!

Dobór buta do sylwetki jest również ważny. Masywny but do masywnej nogi na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, również cienka szpilka uwidaczniałaby nasze mankamenty. W takim przypadku średni obcas byłby optymalny. Pamiętajmy, że buty zmieniają nasze kształty. Buty z paskiem wokół kostek skracają i pogrubiają nogę. Jednak jeśli uwielbiasz buty z paskiem a nie jesteś posiadaczką szczupłych nóg staraj się wybierać pasek oplatający stopę a nie kostkę. Innym rozwiązaniem jest obuwie w kolorze nude. Buty wysoko zabudowane skracają nogi tak samo jak obuwie do kostki i ponad nią. Ale jeśli jednak masz ochotę na taki fason obuwia to najlepiej wyglądają do spodni. Masz za długie stopy (tak jak ja :).. ) lub chcesz je po prostu optycznie skrócić unikaj butów z ostrymi i kwadratowymi czubkami zamiast tego sięgnij po zaokrąglone. Jeśli kochasz balerinki a masz długie stopy to pamiętaj, że im bardziej wycięte tym Twoja noga będzie wydawała się dłuższa. Każda marzy aby jej nogi wyglądały szczupło i tutaj ponadczasowym i uniwersalnym fasonem są czółenka na średnim obcasie.
Jesteś niewielkiego wzrostu a chciałabyś wyglądać na wyższą załóż buty na obcasie (ale nowość ;)..), ale unikaj rzemyków, płaskich klapek, długich kozaków, butów kończących się nad kostką, masywne i ciężkie też będą niewskazane.

I najważniejsza zasada. Musisz się dobrze czuć w bucie, musi odpowiadać Tobie fason, kolor, wielkość i na pewno będziesz wyglądała bajecznie!

Leave A Comment