Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Buty, torebka, pasek – jakie kolory do siebie pasują?

Pytania o dopasowanie do siebie torebki, paska i butów to wciąż nierozwiązane dylematy. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą kobiece dodatki – kolczyki, wisiorki czy pierścionki. Sprawdzamy, co w trendach piszczy i odpowiadamy na pytanie: jakie kolory do siebie pasują?

Kluczem do zagadki jest brak zasad

Wielu z nas pamięta jeszcze początki XXI wieku, kiedy w trendach pojawił się kierat łączenia ze sobą idealnie dopasowanych kolorystycznie akcesoriów. Przekonanie, że pasek, buty i torba powinny być w jednym odcieniu brązu, pokutuje do dziś. Niestety czasy się zmieniły, a w świecie mody nastąpiła anarchia. Nie ma zasad color code’u, który zabraniałby połączenia czarnej torby z brązowym paskiem. Co więcej, jest to jak najbardziej wskazane. Takie dopasowywanie barw pod linijkę jest zdecydowanie passe. Trzeba jednak przyznać, że taka kolej rzeczy bardzo namieszała nam w głowach.

Jak łączyć z głową? Czyli kontrolowany bałagan

Padł już przykład szalonych pod kątem perfekcji lat dwutysięcznych, jednak w kontekście braku zasad wypada wspomnieć o ostatniej dekadzie minionego stulecia. Brak zasad nie oznacza, że możemy bezkarnie łączyć ze sobą różowy diamentowy pasek z białą torebką i czarnymi butami. Granice kiczu są cienkie i nietrudno zahaczyć o nie podczas zestawiania ze sobą akcesoriów. Kierujmy się więc zawsze wyczuciem smaku oraz sprawdzoną klasyką!

Jakie buty, jaka torebka?

A teraz kilka praktycznych porad. Jednym z najczęściej wybieranych kolorów butów jest niezmiennie ponadczasowa czerń. Ta czerń jest nie tylko sprawdzonym klasykiem, który świetnie sprawdzi się na każdą okazję, ale także fantastyczną bazą do tworzenia stylizacji. Co zatem zakładamy do czarnych butów?

-brązową torebkę,

-szarą torebkę,

-beżową torebkę,

-torebkę z efektownym wzorem, haftem lub printem, np. w panterkę.

Takie połączenia nie rażą, a czarne buty zyskują ożywcze elementy w postaci pozostałych akcesoriów. Możesz zaszaleć również z kolorem paska i jego okuciami. Pasuje tu właściwie każdy.

Szlachetny brąz i odcienie rudości – z czym je łączyć?

Takie brązy przepięknie komponują się z szarością! Dlatego, jeśli zakładasz brązowe buty, dopasuj do nich np. szarą, zamszową torbę, szary płaszcz lub rajstopy. Brąz z dodatkiem beżu jest trochę ryzykowny ze względu na nawiązania do stylu retro! Natomiast świetnie będzie komponował się z czernią.

Jasne barwy – popiel, beż, ecru

To zawsze trudne do zestawienia kolory butów. Tu możesz zastosować łączenie kolorów na zasadzie analogii, więc popielate buty do popielatej torebki. Możesz też pokusić się o dodanie metalicznego połysku, jednak zawsze w odcieniu podstawowym, np. do beżowym butów złota torebka, do srebrnych butów popielata torebka.

Białe buty

Ostatnio z wielkim hukiem wróciły do łask i również potrzebują odpowiedniego towarzystwa. Unikaj łączenia ich z brązami i czerwienią. O wiele lepiej czują się zestawione z kontrastującą czernią. Takie połączenie jest mocne, graficzne, ale też bardzo klasyczne.

Kolorowe buty

Jeśli mamy zamiar założyć buty w intensywnym odcieniu, postarajmy się stonować je czarną lub inną neutralną torebką. Tylko w ten sposób uchronimy się przed przerysowanym, zbyt ekstrawaganckim wyglądem.

Pytanie o to, jakie kolory do siebie pasują jest aktualne zawsze. Jednak bez względu na zmieniające się trendy, ufaj swoim gustom i wyczuciu smaku. Lepiej postawić na sprawdzone połączenia, niż ryzykować negatywny wydźwięk swojej stylizacji!