Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Ciasne buty. Ja sobie radzić

Ciasne buty są problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kupując buty nie bierzemy pod uwagę faktu, że po całym dniu stopy mogą nam puchnąć i buty okazują się wówczas zbyt małe. Różnica oczywiście nie jest na tyle duża, żeby nie można było sobie poradzić z tym problemem. Można na przykład oddać buty do szewca, który rozciągnie obuwie, lub wypróbować jeden z domowych sposobów, na zbyt ciasne i obcierające buty.

Talk

Jeżeli buty nie cisną cię, jednak zdarzają ci się obtarcia na pietach czy palcach, możesz użyć zwykłego talku lub nawet odrobiny mąki ziemniaczanej. Dzięki temu skóra nie będzie obcierać się o krawędzie butów i i unikniesz bolesnych pęcherzy i obtarć.

Dezodorant w sztyfcie lub w kulce

Podobne działanie jak mąka ziemniaczana ma również dezodorant w kulce lub sztyfcie. Wystarczy, że posmarujesz nim pięty, kostki i miejsca które najczęściej ulegają obtarciom i poczekasz kilka chwil do wchłonięcia dezodorantu. Teraz możesz założyć buty i nie powinny cię już obcierać.

Suszarka do włosów

Jeżeli buty są zbyt ciasne, spróbuj je rozciągnąć. Najlepiej zrobić to stopniowo i powoli, aby nie uszkodzić obuwia. Weź suszarkę do włosów i grube skarpety. Najpierw rozgrzej buty ciepłym strumieniem powietrza, a następnie załóż je na stopy w skarpetach. Ciepłe buty delikatnie się rozciągną, jednak pozostań w butach przynajmniej do całkowitego wystygnięcia.

Lód

Weź wytrzymałą torebkę plastikową i napełnij ją wodą do 1/3 objętości. Woreczek umieść w butach i całość włóż do zamrażarki na noc. Woda zamarzając zwiększy swoją objętość, przez co buty delikatnie się rozciągną. Uważaj jednak, aby nie wlać zbyt dużo wody do woreczka, ponieważ możesz uszkodzić buty. Ta metoda nie jest wskazana dla butów wykonanych ze sztucznych tworzyw. Niska temperatura może spowodować pęknięcia i uszkodzenia.

Krem do rąk

Metoda ta jest zalecana dla butów wykonanych ze skóry naturalnej. Natrzyj buty kremem nawilżającym. Zmiękczy on skórę, dzięki czemu buty o wiele łatwiej dostosują się do kształtu stopy.