Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Ciasne buty? Sposoby na ciasne obuwie

Każda z nas kocha nowe buty! Bardzo często jest to ta część garderoby, która niemal wypada z szafy. Mimo wszystko nie jest to przeszkoda, która uniemożliwia zakup kolejnych par. Bez cienia wątpliwości stanowią naszą słabość. Nowe buty malują uśmiech na twarzy każdej z nas. Jednak czasami są nieco za ciasne i potrzebują czasu, aby dopasować się do kształtu stopy oraz sposobu chodzenia. Co w takich przypadkach należy zrobić?

Bardzo często kobiety starają się “na siłę” rozciągnąć buty, zakładając je na krótki spacer lub, co gorsza, ignorują lekki dyskomfort spowodowany uciskiem i mimo wszystko zakładają je. Nieszczęśliwym następstwem takiego zachowania są liczne odciski, otarcia i okropny ból całych stóp. Można jednak znaleźć rozwiązanie, a nawet kilka rozwiązań, za pomocą których problematycznie ciasne obuwie elastycznie się poszerzy. Jak należy to zrobić?

Jeśli chcesz przeskoczyć uciążliwy etap, w którym ubolewasz ze względu na liczne pęcherze, otarcia, ból – zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz praktyczne porady na rozciąganie obuwia. Nie musisz już więcej poświęcać dobra swoich stóp, kosztem rozszerzania butów. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci uporać się z tym kłopotliwym tematem.

Sztuka oparta na praktycznych metodach

Jak rozchodzić buty? Jest to możliwe, jeśli zapoznasz się z dostępnymi metodami i wybierzesz odpowiednią dla danego rodzaju obuwia. Istnieje kilka sposobów efektywnego rozciągania nowych butów bez ich uszkodzenia. Ponadto, całkowicie pozbawionych zbędnego bólu! Sprawdzone domowe sposoby na rozciąganie butów to metody, którymi możesz posłużyć się we własnym mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że są to jedynie rekomendacje, które należy dopasować do modelu i materiału, z jakiego buty zostały wykonane. Nie każda metoda będzie odpowiednia dla skóry czy zamszu oraz innych tworzyw sztucznych, z których wykonywane są damskie buty. Zapoznaj się z proponowanymi metodami i wybierz odpowiedni sposób rozszerzania swoich butów.

Jak rozchodzić buty skórzane?

Jedna z najbardziej skutecznych i popularnych metod rozciągania butów skórzanych polega na wykorzystaniu do tego celu grubych skarpet. Jeśli chcesz nieco zdeformować nowe obuwie i nadać im indywidualnego, korzystniejszego kształtu, załóż grube skarpetki, które pomogą lekko rozciągnąć wnętrze buta. Następnie chodź po domu w tej nietypowej stylizacji przez kilka kolejnych godzin. Dzięki tej metodzie możesz łatwo skrócić swoje męki związane zza ciasnym obuwiem.

Wiele zaradnych kobiet dodatkowo wspomaga ten proces kremem nawilżającym. Smarują nim wnętrze buta, dzięki czemu zmiękcza on nieco materiał, który staje się bardziej podatny na rozciąganie. Inne kobiety zakładają wilgotne skarpety w tym samym celu. Podobno te działania sprawiają, że buty skórzane rozciągniesz szybciej. Nawilżenie wnętrza sposób na zwiększenie efektywności procesu rozciągania. Zatem jeśli stoisz przed takim wyzwaniem – wypróbuj jedną z tych metod w swoim domu!

Jak rozchodzić buty na obcasie?

Kupiłaś wymarzone szpilki i wydają się być nieco ciasne? Nie ma Twojego rozmiaru w sklepie, a „polowałaś” na ten model od dłuższego czasu i nie chcesz ich zwracać? Nic straconego! Wykorzystaj sprawdzone domowe metody na rozciąganie butów na obcasie. Do rozchodzenia szpilek możesz wykorzystać przedmioty, które z pewnością masz w swoim mieszkaniu.

Po pierwsze – potraktuj buty parą wodną! Obnażając je na działanie pary wodnej, np. z gotującej się w garnku wody, sprawisz, że będą one bardziej podatne na rozciąganie mechaniczne. Do tego celu m także użyć suszarki, pamiętaj jednak żeby nie uszkodzić materiału, z jakiego zostało wykonane obuwie. Metoda uwzględniająca udział pary wodnej może być wspomagająca dla innych domowych sposobów na rozciąganie butów.

Po drugie – wykorzystaj gazety! W celu zrealizowania tej metody potrzebne będą kolorowe pisemka lub stara prasa, którą należy zwinąć w solidne kulki. Następnie umieść je w butach tak, aby wypełnić całe wnętrze i pozostaw na kilka godzin. Po wyjęciu papierowych kulek z butów powinnaś czuć różnicę.

Jak rozciągnąć buty w palcach?

Warto wesprzeć się specjalistycznymi specyfikami, które pomagają w rozciąganiu obuwia. Istnieje specjalna pianka do butów, która zmiękcza materiał i sprawia, że jest on bardziej podatny na manewry mechaniczne. Taka pianka to koszt kilkunastu złotych. Zatem niskim kosztem i bez bólu możesz nieco rozszerzyć za ciasne buty! Wystarczy spryskać powierzchnię, która Cię uciska i założyć buty na jakiś czas, aby materiał mógł dostosować się do kształtu Twojej stopy. Aby uniknąć nieprzyjemnego ucisku, załóż grube skarpetki.

Kolejną metodą na rozciąganie butów jest znany domowy sposób z woreczkami plastikowymi, wypełnionymi wodą. Co należy zrobić? Wystarczy napełnić woreczki wodą i włożyć je do butów, te z kolei należy umieścić w zamrażarce na całą noc. Pamiętaj, że woda zamarzająca w woreczkach zwiększy swoją objętość. Nie powinno być jej za dużo, ponieważ może ona zniszczyć obuwie, ani za mało, gdyż metoda będzie nieskuteczna. Rano wyjmij buty z zamrażarki i sprawdź czy ta metoda przyniosła zamierzone efekty.

Czy wszystkie buty można rozciągnąć?

Zawsze można spróbować! Pamiętaj, że wszystkie zaprezentowane w artykule sposoby nie będą odpowiednie dla każdego rodzaju obuwia. Dla przykładu: buty zamszowe pod wpływem wilgoci mogą nie tylko stracić na wyglądzie, ale też zostać całkowicie zniszczone. Dlatego przed przystąpieniem do rozciągania butów dopasuj metodę do materiału, z którego zostało wykonane obuwie, aby zachować jego wszelkie walory estetyczne.

Może okazać się, że po pierwszej próbie rozciągania butów nie zmienią one znacznie swojego kształtu. Nic straconego! W takim przypadku warto spróbować ponownie, aż do uzyskania pożądanego efektu. W końcu poczujesz komfortową różnicę i będziesz mogła cieszyć się wygodnym obuwiem, dlatego nie poprzestawaj na pierwszej próbie i rozszerz swoje upragnione buty samodzielnie, w domowych warunkach.