Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Co robić, żeby buty się nie ślizgały?

Ślizgające się buty mogą stanowić duży problem, szczególnie zimą, gdy ulice i chodniki często skute są lodem albo pokryte warstwą na wpół roztapiającego się śniegu. Dla własnego komfortu, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa powinnyśmy więc w tym czasie nosić obuwie z grubą, nieregularną podeszwą, taką jak choćby ta w traperach.

Powiedzmy sobie jednak prawdę: przy wyborze butów często kierujemy się ich wyglądem, a nie względami praktycznymi. A więc co robić żeby buty się nie ślizgały, jeśli już kupimy takie o gładkiej podeszwie?

Podzelowanie

Najprostszym rozwiązaniem jest pójście do szewca, który nałoży na podeszwę specjalną gumę, wyprofilowaną, zapobiegającą ślizganiu się butów. Koszt podzelowania wynosi od 10 do 20 zł za parę, w zależności od zakładu szewskiego. Należy jednak pamiętać, że chociaż nałożenie gumy uchroni nasze buty przed ślizganiem po śniegu, w starciu z lodem takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające.

Naklejki antypoślizgowe

Jest to kolejne dobre rozwiązanie, a w dodatku nie wymaga pójścia do szewca, gdyż naklejki antypoślizgowe znajdziemy w większości dobrych sklepów obuwniczych. Są niezwykle proste w nałożeniu i chronią buty przed nadmiernym ślizganiem, jednak przy chodzeniu po oblodzonych powierzchniach mimo wszystko zaleca się ostrożność.

Guma mrozoodporna

To zdecydowanie najskuteczniejsze rozwiązanie. Guma mrozoodporna wyposażona jest w specjalne bolce wbijające się w lód, które zabezpieczają przód obuwia i uniemożliwiają jego ślizganie się po powierzchni. Istnieje także możliwość kupienia gumy z bolcami zarówno z przodu, jak i z tyłu. Nakładki dostępne są w kilku kolorach, dzięki czemu można dopasować je do podeszwy, choć mimo wszystko wystające bolce będą wciąż zauważalne. Guma mrozoodporna sprawdzi się więc doskonale jako zabezpieczenie dla butów na płaskiej podeszwie, ale na pewno nie w przypadku obuwia z obcasem.
 
A Wy, co robicie, żeby Wasze buty się nie ślizgały?

Leave A Comment