Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Co zrobić… żeby obcas nie stukał?

Stukające obcasy przeszkadzają nie tylko osobie, które ma je na sobie, ale też i innym. Oczywiście szkoda wyrzucać butów czy chować je do szafy z tak błahego powodu. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów na to, aby pozbyć się uciążliwego stukania i wyciszyć buty na obcasie.
Jakie z nich są najskuteczniejsze?

Po pierwsze – wolniej chodzić

 

To chyba najprostszy sposób. Warto go wypróbować przed udaniem się do szewca. Wolniejsze chodzenie w tym przypadku naprawdę przynosi oczekiwane efekty. Niekiedy buty są głośnie właśnie dlatego, że osoby w nich chodzące robią za szybkie i za duże kroki.

Po drugie – podkładki filcowe na obcasie

W tym przypadku należy jednak uważać na to, że podkładki z filcu na gładkiej powierzchni bywają niezwykle śliskie. Przykleić je można tylko na obcas, ale pod żadnym pozorem nie na podeszwę, gdyż wówczas ryzyko przewrócenia się znacznie wzrasta.

Po trzecie – miękka, gumowa podeszwa

U szewca zawsze można również zlecić doklejenie miękkiej np. gumowej podeszwy. Sprawdzi się ona jako amortyzator i skutecznie stłumi głośne stukanie. Jednak jest to z drugiej strony rozwiązanie najkosztowniejsze.
Poza tym zawsze warto pamiętać, że buty z wysokim obcasem powodują typowy dźwięk podczas chodzenia. Jednym z nich jest właśnie omawiany odgłos stukania. Nie wszystkim on jednak przeszkadza, zwłaszcza jeśli szpilki czy wysokie kozaki noszone są rzadko.

Leave A Comment