Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Czas wyprzedaży

W ciągu roku wyprzedaże sklepowe trwają kilka razy w zależności od sezonu. Poprzedzają wymianę kolekcji na nową. Jednak produkty zakupione w tym czasie będą nadal modne w najbliższym okresie. Dobre marki możemy zakupić w atrakcyjnych cenach. Dlatego warto skorzystać z ofert sklepowych i zakupić np. parę czółenek do wykorzystania wiosną lub jesienią. Takich butów w naszej szafie nigdy za wiele.

Jak rozsądnie kupować

1 Nie kupuję „na pocieszenie”

…ani z powodu złego dnia. Nie chodzę po sklepach głodna, ani zmęczona. To nie służy dobrym zakupom i sprawia, że podejmujemy pochopne decyzje. Kupuję odpowiednie rozmiary, na „TU i TERAZ”, a nie na kiedyś (czyli nie wiadomo kiedy;) ).

2 Zakupy traktuję przede wszystkim jak inspiracje

Nie nastawiam się, że muszę coś kupić. Chodzę, oglądam, czasem mierzę i tworzę w swojej głowie wizualizacje stylizacji. Jeśli tak podejdziemy do zakupów, może się okazać, że wystarczy jedna nowa rzecz z którą stworzymy wiele zestawień z naszymi ubraniami i dodatkami. Traktuj zakupy inspiracyjnie, a zwieńczeniem godzin spędzonym w galerii może być kawa, czy kupienie czasopism, czy książek w Empiku.

Kupuję tylko kiedy jestem przekonana

Jestem pewna, że wielu z Was zdarzyło się kupić ubrania z przekonaniem w stylu: „najwyżej będzie po domu”. Dawno temu robiłam taką sondę na facebooku i sporo osób przyznało, że często właśnie tak kupuje! To duży błąd. Po pierwsze dom to tak cudowne miejsce, że tu także powinniśmy się czuć przyjemnie i stosownie do stylu jaki reprezentujemy. Nie namawiam do chodzenia w szpilkach, koronkowych sukienkach, czy marynarkach w domowym zaciszu – myślę, że nawet osoby, które lubią elegancji styl tego nie robią. Warto jednak nie bagatelizować stroju po domu, gdyż może on wpłynąć negatywnie na samopoczucie i postrzeganie siebie. Strój po domu powinien być wygodny, ale powinniśmy czuć się w nim jak najlepiej. I my same i nasi domownicy zasługujemy na to, żeby zawsze dobrze wyglądać (nie zapominając oczywiście, że naszą największą ozdobą jest uśmiech). Możemy poszukać ciekawych egzemplarzy wygodnych ubrań na wyprzedażach lub skorzystać z naszych ulubionych ubrań, które „wyjściowo” już się wysłużyły. Dlatego cokolwiek kupujemy powinno być czymś co nas cieszy, czyli nam się podoba. Tylko wtedy jest szansa, że to rozsądnie wydane pieniądze.

4 Nigdy nie odcinam metek od nowych rzeczy i zawsze myślę o tym, czy mam do czego założyć daną rzecz

Po pierwsze nie odcinam metek, ponieważ większość sklepów oferuje możliwość zwrotu towaru. Zawsze mierzę na spokojnie w domu i sprawdzam tym samym, czy rzecz naprawdę mi się podoba i czy mam plan na jej wykorzystanie. Ponieważ 15 razy zastanawiam się zanim zaniosę coś do kasy w sklepie, jest małe prawdopodobieństwo, że nie będę przekonana. Sporadycznie jednak zdarza się, że zwracam towar do sklepu. Mam wtedy spokojne sumienie i jeszcze nigdy nie żałowałam, że coś jednak oddałam. Na zakupach też sprawdza się intuicja:)

Po drugie zawsze myślę, czy mam do czego założyć wypatrzoną rzecz. Jeśli nie, a ubranie bardzo mi się podoba, szukam od razu czegoś do zestawu. Czasem jednak okazuje się, że rzecz jest dość kłopotliwa do zestawienia i nie warto jej kupować.

5 Jestem wybredna!

To moja absolutnie najlepsza cecha na zakupach. Zawsze zastanawiam się, czy ta rzecz jest godna dołączyć do mojej szafy. I choć dziwnie to brzmi, niejednokrotnie uchroniło mój portfel, a także moją szafę przed zawaleniem. Kupuję tylko, kiedy  coś mi się naprawdę podoba, pasuje do wielu innych moich rzeczy i ma potencjał na „współpracę” przy tworzeniu stylizacji. Tak jak niejednokrotnie wspomniałam, uwielbiam mieć porządek i trochę przestrzeni w szafie, regularnie sprzątam, a także pozbywam się ubrań i nie mam potrzeby dopełniania jej na siłę.

Jak kupować na wyprzedażach?

Dokładnie tak samo jak podczas każdych innych zakupów. Tyle, że musimy być jeszcze bardziej czujni, bo „procenty” czasem wodzą na pokuszenie. Podczas przecen tym bardziej powinniśmy się nastawić na jakość i klasyki, bo w tym okresie możemy sobie często pozwolić na marki z których tradycyjnie nie korzystamy. Selektywne marki zwykle mają w swojej ofercie dość klasyczne rzeczy dobrej jakości, które tak szybko nam się nie znudzą, a fantastycznie je wykorzystamy.