Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Czółenka idealne do pracy

Nie tylko w korporacjach, w których obowiązuje określony dress code, oczekuje się od kobiet eleganckiego wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza pań, zajmujących stanowiska reprezentacyjne, które na co dzień mają kontakt z najważniejszymi klientami i partnerami biznesowymi firmy. Nieodzownym elementem szykownej, kobiecej garderoby są oczywiście szpilki. Tylko jak wytrzymać w nich przez minimum 8 godzin, 5 dni w tygodniu? Pomożemy wybrać które będą modne, uniwersalne i zapewnią komfort noszenia, nawet w przypadku pracy stojącej.

czółenka damskie platforma

Wysokość

Kupując obuwie służbowe, trzeba uważać na wysokość obcasa – i nie chodzi tu tylko o wygodę, ale przede wszystkich o wygląd adekwatny do miejsca pracy. Obcas 10cm to maksimum zwłaszcza, jeśli twój wzrost waha się w granicach 170cm i wzwyż. U kobiet niskich i drobnych, nawet imponująca szpilka prezentuje się mniej wyraziście. Jeśli umiesz i lubisz chodzić na wysokim obcasie, wybierz klasyczne, czarne (najbardziej uniwersalne) szpilki, z noskiem w kształcie szpica. Kobiety, które rzadko chodzą w szpilkach, odczują większy komfort, zakładając czółenka z platformą sprawiającą, że nawet 10cm obcas stanie się znacznie mniej odczuwalny. Jeśli Twoja stopa jest szeroka, zwłaszcza w okolicach palców, rozwiązaniem dla Ciebie będą buty typu peep-toe. Pamiętaj, że odkrycie części stopy zobowiązuje do regularnego pedikiuru oraz wyklucza łączenie tego typu butów z cienkimi rajstopami.

złote szpilki
czarne czółenka

Wygoda

Biorąc pod uwagę czas, wynoszący ok. 40h tygodniowo, buty do pracy muszą być bezwzględnie wygodne. Komfort noszenia zapewni wyłącznie obuwie wykonane z miękkiej skóry naturalnej (wierzch i wkładka). Jeśli Twoja praca zobowiązuje Cię do noszenie butów na obcasie lub chcesz je nosić, ale nigdy kosztem wygody, znajdź alternatywne rozwiązanie dla szpilek. Mogą to być czółenka na niewysokim (ok. 7cm), szeroki obcasie typu słupek. Jeśli masz możliwość zamiany obcasów na inne „podwyższenie”, wybierz super wygodne koturny. Trzeba brać pod uwagą, że nawet najdroższe i najwygodniejsze buty mogą Cię czasem zawieść, dlatego zawsze trzymaj w biurze eleganckie lub płaskie półbuty.

czółenka skórzane
czółenka damskie

Bez przebierania

Jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości przebrania butów w pracy, postaw na kompromis między jesienną słotą a elegancją firmowych wnętrz. Pomogą Ci w tym mocno zabudowane, przejściowe czółenka.

szpilki czarne skórzane
obuwie damskie