Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Czy zakładać rajstopy do butów z odkrytym palcem?

Hej, wielbicielki butów!
Czy kiedykolwiek miałyście dylemat z gatunku „co pasuje do tych butów, a co nie?” Czy zastanawiałyście się kiedyś, czy wypada założyć wczesną wiosną lub jesienią szpilki z odkrytym palcem, czyli tzw. peep toe, a do nich rajstopy, które choć trochę ochronią nogi przed chłodem?
Ile osób, tyle opinii, tyle sposobów noszenia…
Ostatnio coraz częściej mówi się, że podczas oficjalnych okazji nie ma potrzeby zakładać rajstop. A już zwłaszcza, jeśli but ma odkrytą część  z palcami. Nawet żona prezydenta Obamy, Michelle, często widywana jest na różnych uroczystościach z gołymi nogami.
Inni sprzeczają się,  że jedyni odkrytymi butami, do jakich pasują rajstopy, są właśnie peep toe, oczywiście pod warunkiem, że szew rajstopy jest schowany. Można też wybrać rajstopy bez szwu, albo takie o specyficznej budowie, specjalne rajstopy do butów z odkrytym palcem. Jak one wyglądają? O tak:

Co o nich sądzicie? Praktyczny hit czy wielki obciach?

 

Najbardziej rozpoznawalny polski projektant, Dawid Woliński, zapytany o poradę, czy przy chłodniejszej pogodzie można nosić buty z odkrytym palcem i rajstopy, odpowiedział że to więcej niż obciach, oraz że jest przeciwnikiem rajstop w ogóle. Czasem, gdy jest zimno, lepiej jest włożyć spodnie, bo nie ma nic gorszego, niż rajstopy wystające z butów.

A co sądzimy na ten temat my?
Jeśli poczujecie pokusę, by założyć buty z odkrytym palcem i rajstopy w jednej stylizacji, możecie spróbować wybrnąć z tej sytuacji inaczej.

  • Na pewno odrzućcie cieliste rajstopy ze szwem, bo choćbyście się najmocniej starały, będzie go widać.
  • Możecie spróbować patentu z rajstopami widocznymi powyżej, a palce posmarujcie lekko brązującym pudrem lub jasnym samoopalaczem, aby nie odróżniały się od reszty nogi.
  •  Jeśli wasza sukienka jest długa (maxi), nie zakładajcie rajstop w ogóle. Jeśli obawiacie się chłodu, załóżcie cieliste, krótkie i cienkie legginsy, których nie będzie widać spod sukni.
  • W chłodniejsze dni zawsze warto udać się na miejsce imprezy samochodem lub taksówką, dzięki czemu nogi nie zmarzną, a na miejscu obędziecie się bez modowej wpadki.
  •  Jeśli myślałyście o rajstopach tylko dlatego, żeby wyrównać koloryt skóry, lub ukryć jej bladość, postawcie na rajstopy w sprayu (np. Sally Hansen, są też tańsze odpowiedniki, dostępne np. w Rossmannie). Nogi pokryte delikatną warstwą sztucznej opalenizny wyglądają na smuklejsze i po prostu ładniejsze.

  •  Całkowicie zapomnijcie o założeniu butów z odkrytym palcem , z rajstopami czy bez, jeśli nie zamierzacie zrobić pedicuru. 

 Miałyście kiedyś na sobie buty z odkrytym palcem i rajstopy? ??

Leave A Comment