Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Dobieranie kolorów butów do ubrań

Poprawne łączenie kolorów to bardzo cenna umiejętność, nad którą my kobiety pracujemy cały czas. Odpowiedni dobór kroju oraz faktur to nie jest cała tajemnica wspaniałego wyglądu, również odpowiednie zestawienie kolorystyczne wpływa na to, czy dana stylizacja pasuje do określonego typu urody. Dzisiaj, przedstawimy kilka pomysłów oraz porad, które ułatwią to zadanie i sprawią, że będziesz świetnie wyglądać.

Od dawna funkcjonował w naszej podświadomości mit, który zdecydowanie określał, iż kolor butów powinien być nie tylko bardzo zbliżony do kolorystyki całego stroju, lecz powinien również być w tym samym odcieniu co akcesoria, na przykład torebka. Przeglądając zdjęcia pokazujące modę sprzed kilku lat cechą charakterystyczną, są właśnie silne powiązania butów oraz torebek, rękawiczek, apaszek. Obecnie, moda stała się na tyle swobodna, iż zasada ta odeszła do modowego lamusa.

Kolor butów utrzymany w tej samej temperaturze co cała stylizacja.

Najważniejszą zasadą łączenia kolorów jest pamiętanie o ich temperaturze. Paleta barw składa się z odcieni zimnych oraz ciepłych, i mimo, że kontrastowe połączenia świetnie sprawdzają się nie tylko na wielkich wybiegach, czasami bardzo łatwo o niechciany, groteskowy bądź kiczowaty efekt. Jeżeli planujesz letnią stylizację, opartą na jasnych odcieniach pasteli i bieli wybierz jasne buty, świetnie sprawdzą się w takiej sytuacji te o odcieniu nude. Bardzo łatwo skojarzyć to na zasadzie pór roku: ciepła wiosna oraz jesień, opierające się na kolorach ziemi i fioletu będą przeciwstawne wobec chłodnych letnich oraz zimowych błękitów, bieli i szarości.

W jednym kolorze siła

Czasami zdarza się, że jesteśmy minimalistkami i nie lubimy różnorodnych i eksperymentalnych zestawień. Idealnym rozwiązaniem stanie się utrzymanie całej stylizacji również butów w jednym kolorze lecz różnych odcieniach. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne, lecz również wymaga pewnego wyczucia. Bardzo ważne, aby pamiętać, żeby buty zostały dobrane w odcieniu zdecydowanie ciemniejszym niż pozostałe elementy. Staną się one wówczas wspaniałym podkreśleniem całej stylizacji.

Szukaj inspiracji w detalach

Ciekawym trickiem, bardzo często wykorzystywanym w świecie mody, dzięki któremu sprawisz, że Twoja stylizacja nabierze ciekawego oraz niepowtarzalnego charakteru, jest poszukiwanie koloru we wzorach. Jeżeli podstawą całego zestawu stanie się na przykład biała bądź kremowa koszula, o wyraźnym wzorze, w którym dominują ciepłe odcienie czerwieni oraz rudości warto to podkreślić. Wybór butów oparty na kolorze spodni bądź spódnicy sprawi, że całość stylizacji będzie za bardzo rozdzielona, dlatego też, spróbuj postawić na buty powiązane z kolorem czerwieni. W ten sposób podkreślisz wspaniały wygląd koszuli oraz przełamiesz rutynę.

Pewniaki

Obecnie w sklepach można znaleźć obuwie w każdym kolorze i odcieniu. Jednakże aby pomieścić je wszystkie potrzebna by była naprawdę pokaźna garderoba, dlatego też, warto postawić na kilka pewniaków:

Czerń czarne szpilki pasują zarówno do eleganckich stylizacji jak również do jeansów i topu. Jest to kolor ponadczasowy i obowiązkowy w każdej garderobie.

Granat kolor równie uniwersalny jak czerń. Jeżeli nie jesteś do niego przekonana, popatrz na swoje jeansy utrzymane w ciemnych odcieniach niebieskiego są niezwykłą klasyką, którą zestawiasz z dowolnym kolorem i zawsze wyglądają świetnie.

Beżowy/nude cieliste obuwie to podstawa wielu stylizacji, dzięki niemu eksponujemy ubrania oraz unikamy przeładowania stylizacji kolorami. Pasują do każdego typu urody.

Podsumowanie

Dzięki tym poradom stworzysz stylizację w której będziesz wyglądać zjawiskowo. Dobór odpowiedniego koloru butów do ubrań nie jest trudną sztuką, wszystko zależy od tego co ma zostać wyeksponowane. Próbuj, eksperymentuj, zestawiaj na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie, a jeżeli nie jesteś pewna, czy wybrane buty pasują do Twojego stroju, wystarczy, że postawisz na nasze kolory pewniaki.