Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Domowy sposób na za duże buty

Jak zmniejszyć za duże buty?

Najpopularniejszym sposobem na zmniejszenie zbyt dużego obuwia jest zwilżenie go i ponowne wysuszenie. Ten sposób sprawdzi się zarówno w przypadku butów skórzanych, jak i z tkaniny. Po nawilżeniu butów postaw je w ciepłym miejscu, na przykład obok grzejnika (jednak nie za blisko) – pod wpływem temperatury skuteczniej się zmniejszą. Warto również wysuszyć je suszarką do włosów. Po zwilżeniu susz je z odległości około dziesięciu centymetrów. Pod wpływem ciepłego powietrza będą bardziej podatne na skurczenie. Możesz również użyć funkcji suszenia w pralce – bardzo gorące powietrze z pewnością spowoduje zmniejszenie butów.

Opisana metoda może nie być wystarczająca w przypadku butów z materiałów syntetycznych. Są one bardziej sztywne i samo nawilżenie może nie przynieść oczekiwanych efektów. W tym przypadku nie wystarczy proste zwilżenie. Wyszoruj buty mokrą gąbką lub szmatką, aby były naprawdę mokre. Kolejne kroki powinny być podobne jak w poprzednim przypadku – suszenie przy grzejniku lub przy użyciu suszarki.

Inną metodą może być zakup wkładek do obuwia. Pozwolą one odrobinę podnieść stopę. Możesz również kupić specjalne zapiętki, które wypełnią pustą przestrzeń między stopą a wewnętrzną ścianą obuwia. Silikonowe wkładki do obuwia mogą mieć nawet 0,5 lub 1 centymetr szerokości – z pewnością będzie ona wystarczająca, aby skutecznie rozwiązać problem.

Czego nie robić?

Jeszcze kilka lat temu popularną metodą na zmniejszenie butów było wkładanie do nich waty. Nie jest to dobry sposób – wata błyskawicznie się ugniata, więc podczas porannego wyjścia z domu spełni swoje zadanie, ale powrót będzie już męczący – nie tylko z powodu za dużych butów, ale też pougniatanych kawałków waty.

Nie próbuj również ignorować problemu. Wydaje Ci się, że odrobinę za duże buty nie stanowią problemu, jednak z ich powodu możesz szybko nabawić się otarć. Ponadto za duże buty nie wyglądają atrakcyjnie, dlatego warto wykorzystać kilka prostych trików na ich zmniejszenie.

Leave A Comment