Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Domowy spray do śmierdzących stóp

Twoje stopy nieprzyjemnie pachną? Czy może ktoś z twoich bliskich cierpi na podobny problem? Rozwiązaniem jest domowej roboty spray do śmierdzących stóp. Jest prosty w wykonaniu. Zawiera wyłącznie naturalne składniki, które wyleczą cię z przykrego problemu.

Oczywiście dbanie o czystość stóp i obuwia jest również ważna, ale jeśli potrzebujesz czegoś więcej, ten domowy spray na pewno ci pomoże. Zawiera przeciwgrzybiczne i antybakteryjne składniki oraz oleje, które leczą skórę stóp w przeciwieństwie do gotowych preparatów ze sklepu.
Spray do stóp zawiera wiele aktywnych olejków. Ekstrakt z pestek grejpfruta i olejek rozmarynowy mają niezwykle potężne działanie anty-bakteryjne i anty-pasożytnicze. Olej z drzewa herbacianego działa przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie Jeśli problem śmierdzących stóp spowodowany jest przez grzybicę stóp, to zastosowanie olejku z drzewa herbacianego będzie szczególnie korzystne.

Potrzebne składniki:
45 ml wyciągu (ekstraktu) z oczaru wirginijskiego
35 kropli olejku z pestek grejpfruta
10 kropli olejku z mięty pieprzowej
20 kropli olejku z drzewa herbacianego
15 kropli olejku geranium
20 kropli olejku lawendowego
5 kropli olejku z rozmarynu
buteleczka z atomizerem

Przygotowanie sprayu jest niezwykle proste. Należy wlać wszystkie składniki do buteleczki i dokładnie wymieszać, żeby wszystkie olejki się połączyły. Przed każdym użyciem należy delikatnie wstrząsnąć buteleczką i aplikować tyle razy, ile jest to konieczne, szczególnie po wyjściu spod prysznica i przed założeniem butów.
Przed zastosowaniem sprayu można zrobić test na małym fragmencie skóry, aby sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni na jakiś składnik.