Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Idealne buty na jesień, czyli jakie?

Kiedy temperatury za oknem znacznie spadają, cieplejsze buty są jedną z pierwszych rzeczy, po które sięgamy – obok wełnianych płaszczy, puchowych kurtek, miękkich swetrów i dużych szalików. Jednak kupowanie butów na jesień i zimę to nie tylko konieczność – to również niekwestionowana przyjemność.
Przy wyborze odpowiednich butów na zimę warto stosować się kilku fundamentalnych zasad, dzięki którym posłużą nam one na dłużej niż jeden sezon. Przede wszystkim wybieramy buty z wysokogatunkowych materiałów, najlepiej ze skóry. Są one bardzo wytrzymałe, nie odkształcają się, a odpowiednio zadbane zawsze wyglądają szykownie i elegancko.

Pielęgnacja skórzanych butów jest priorytetem, jeżeli chcesz, by zawsze wyglądały jak nowe. Tuż po zakupie warto je zaimpregnować, by uchronić je przed szkodliwym działaniem wody czy mrozu. Buty należy też na bieżąco czyścić dedykowanymi do rodzaju skóry preparatem.

 

 

Pomimo zastosowania odpowiednich preparatów istotne jest również, by buty dobierać w zależności od pogody. Pamiętaj, że nubukowych i zamszowych butów pod żadnym pozorem nie można zakładać w deszcz czy śnieg. Ponadto, jesienne i zimowe buty kupujemy pół rozmiaru za duże. Gwarantuje to odpowiedni przepływ powietrza i zostawia miejsce dla ciepłych skarpet czy rajstop.

Kluczowa jest także podeszwa butów. Najlepiej, jeżeli jest antypoślizgowa – najczęściej wykonana z kauczuku. Powinna też być stosunkowo gruba, by izolować stopy od mrozu i wody. W tym sezonie w trendach są buty na platformie czy grubej podeszwie typu traktor.

 

Idealne buty na jesień, czyli jakie?

Dobór jesiennej garderoby stanowi naprawdę duże wyzwanie. Słoneczne dni i temperatura sięgająca ponad 15 stopni C przeplatają się z chłodną szarugą, rzęsistym deszczem i porywistymi wiatrami. Buty na jesień nie mogą być więc ani za ciepłe, ani zbyt delikatne, ponieważ mogłyby przemoknąć. Idealny model powinien być praktyczny, komfortowy i estetyczny.