Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak dbać o buty w sezonie wakacyjnym?

O ukochane buty powinnaś dbać przez cały rok. Jak dbać o nie w sezonie wakacyjnym, by służyły przez kolejne lata?

Letnia pielęgnacja obuwia nie jest tak wymagająca, ani czasochłonna, jak zimą. Nie musisz codziennie oczyszczać cholewek z błota, czy śladów po soli, która pokrywa miejskie chodniki. Niemniej jednak powinieneś wiedzieć, w jaki sposób dbać o sandałki, trampki, czy espadryle, by służyły dłużej niż jeden sezon, a po latach nadal cieszyły oczy nienagannym wyglądem.

Jak dbać o sandały?

Sandałki i klapki to najwygodniejsze buty letnie, a do tego bardzo łatwe w utrzymaniu. Kurz 
i piasek szybko usuniesz, przecierając wkładkę buta wraz z paseczkami (po obu stronach, zewnętrznej  i wewnętrznej) chusteczką nawilżającą.

Jak dbać o białe trampki?

Ze względu na kolor, trampki są najbardziej podatne na zróżnicowane zabrudzenia. Pozostawione same sobie sprawiają, że cholewka butów zaczyna brzydko szarzeć lub żółknąć. Rozwiązaniem jest… regularnie pranie.

Wbrew pozorom trampki i tenisówki możesz prać mechanicznie, ale tylko w niskich temperaturach. W sytuacji, kiedy są tylko nieznacznie brudne, z powodzeniem możesz wyczyścić je ręcznie.

 

Namocz buty w letniej wodzie wymieszanej z bezbarwnym mydłem, a po chwili przy pomocy szczoteczki o miękkim włosiu, wyszoruj. Następnie przepłucz buty pod delikatnym strumieniem bieżącej wody, odsącz i pozostaw do wyschnięcia.

Jak dbać o espadryle?

W przeciwieństwie do trampek i tenisówek, espadryli nie wolno prać mechanicznie. By wyczyścić je, przepłucz je w wodzie z mydłem, bez uprzedniego namaczania. Zachowuj także ostrożność podczas suszenia – absolutnie nie wystawiaj ich na słońce. Mogą się skurczyć!

Klasyczne espadryle wykonane z płótna na sznurkowej podeszwie mają tendencję do przepacania się, dlatego pamiętaj, by zawsze zakładać do nich cienkie, oddychające „stopki”. Co więcej, regularnie spryskuj ich wnętrze specjalnym dezodorantem do butów. Niweluje nieprzyjemny zapach i zapobiega ponownemu pojawieniu się go.

Buty wiele mówią o człowieku. Dbaj o nie przez cały rok, także latem! Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać z klasą niezależnie od Twojego stylu, w jakim nosisz się na co dzień.