Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak dobrać buty?!

Dobór obuwia do naszej stopy jest bardzo ważny. Dzięki temu noszone obuwie będzie wygodne i nie będzie powodować deformacji stopy. Głównym zadaniem naszych butów jest ochrona naszej stopy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi – tymi niekorzystnymi. Główną przyczyną zniekształcenia stóp, zwłaszcza u nas – kobiet, są niewłaściwie dobrane buty. Dlatego tak ważny jest dobry dobór obuwia.

Aby dobrze dobrać buty, należy kierować się poniższymi wskazówkami i dobierać je pod względem:

– wykonywanych zajęć,’

– trybu życia,

– do aktualnie panujących warunków atmosferycznych,

– własnego gustu i obowiązującej mody.


Przy wyborze butów, jak widać powyżej najmniej ważne są preferencje użytkowników obuwia jak i panująca aktualnie moda.

Aby obuwie było dobrze dobrane? – oto kilka podpowiedzi:

– Rozmiar powinien być dobrany odpowiednio do długości stopy! Obuwie nie powinno być ani za krótkie  ani za długie. Za krótkie może doprowadzić do zniekształcenia stopy. Natomiast za długie mogą źle trzymać się nogi i podczas chodzenia mogą ocierać kostkę lub piętę.

– Utrzymywanie stopy w dobrej pozycji – to reguła druga… obuwie musi być dobrze dopasowane, aby z niej nie spadały. Najlepszym rozwiązaniem są buty wiązane lub na rzepy.

– Szpiczasty nosek – taka moda?! Jednak powinniśmy pamiętać, że powinniśmy mieć swobodę poruszania palcami w butach, a więc nosek nie za szpiczasty.

– Miękka, elastyczna podeszwa…. nie może być za miękka, ponieważ musi zapewnić komfort podczas chodzenia,

– Buty powinny być możliwie najlżejsze, aby miały właściwą wagę,

– Cholewka też jest bardzo ważna, gdyż nie może być ani za wysoka, ani za niska…. musi zapewnić zginanie się i prostowanie stopy,

– Jeśli buty z obcasem, to nie może on być za wysoki i najlepiej szeroki, musi zapewnić dobre podparcie dla pięty. Jeśli obcas będzie za wysoki stopa będzie się ześlizgiwać do przodu i spowoduje to nacisk na palce.

Podsumowując dobry but powinien być ładny, modny i wygodny! A po szeroki wybór obuwia zapraszamy na Najlepszebuty

Leave A Comment