Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak dobrać buty do torebki?

Z reguły, Panie zwykle dobierają buty pod kolor torebki. Jednak czy jest to właściwie z punktu widzenia obowiązujących kanonów mody? Odpowiedź – I tak, i nie. Z jednej strony, dobór torebki do butów jest odpowiedni, ale jeśli chcemy się wyróżnić naszym wyglądem z tłumu, możemy zastosować kontrastowe zestawienie torebki i butów.

Dobrym rozwiązaniem według którego będziemy łączyć buty z torebką, to w większości wypadków: kolor, fason czy deseń.

Na przykład mając torebkę wzorzystą, która rzuca się w oczy, to najlepiej dobrać buty stonowane, w jednym kolorze i odwrotnie. Zasadą, którą należy się kierować w zestawieniach butów z torebką, to: albo buty, albo torebka. Nie chcemy przecież przesadzić, dlatego trzeba wybrać dodatek, który ma przyciągać wzrok, a tym samym uznamy wtedy całą stylizację za udaną. Jeśli do złotej torebki z cekinami dobierzemy czarno-złote sandały z cyrkoniami i perełkami, będzie to przesada. Do takiej torebki najlepiej wybrać czarne buty o klasycznym fasonie, na przykład wysokie szpilki z odsłoniętym palcem.

Jeśli postawimy na kolorowe buty wtedy dobrze z nimi będą wyglądać torebki typu: koszyk czy chlebak, a także torebkami typu – worek. Ostatnio takie oryginalne łączenie torebek i butów sprawia, że kobiecy styl staje się niebanalny
Umiejętne zestawienie kolorów butów i torebki przyniesie jak najlepsze rezultaty. Modne są połączenia fioletu z żółtym, żółtego z brązowym, srebrnego z czerwonym czy też z beżowym. Niezależnie od tego, który z elementów stroju – torebka czy buty, będzie w jednym ze wspominanych kolorów, drugi powinien zostać z nim dobrany na zasadzie kontrastu.Dla pań, które nie lubią się zbytnio wyróżniać i od ekstrawagancji o wiele bardziej wolą klasyczną elegancję, polecane są zestawienia czerni z bielą. Czarno biała torebka będzie się znakomicie komponowała z czarnymi, lakierowanymi szpilkami.

Dobór butów i torebki pod ten sam kolor lub w odcieniu zbliżonym do siebie traktowany jest jako uniwersalny i bez względu na okoliczności – jak najbardziej modny. Jeśli decydujemy się na wybór torebki w tym samym lub zbliżonym kolorze co buty, powinny mieć one podobną fakturę. Do lakierowanych butów doskonale będzie pasowała lakierowana torebka lub taka, której jeden z elementów będzie lakierowany. Analogicznie, buty skórzane zestawić należy ze skórzaną torebką.

Powodzenia drogie Panie 🙂

Leave A Comment