Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak dodać sobie centymetrów? Oto kilka trików.

Nie każda z nas – kobiet – ma figurę modelki. Nie mając idealnych wymiarów i 180 cm wzrostu, musimy sobie radzić i czasem dodać kilka centymetrów. Oto kilka trików, aby wyglądać na wyższą.

SPODNIE I SPÓDNICE Z WYSOKIM STANEM

Ta rada może zdziałać cuda. Wszystkie ubrania z wysokim stanem sprawią, że optycznie nasze nogi będą wyglądały na dłuższe i dodatkowo wysmuklą naszą talię. My będziemy wyglądać na wyższe i szczuplejsze. Niskie osoby nie powinny nosić szerokich, luźnych bluzek czy też sukienek, ale zwiewne spodnie. Jeśli dodatkowo spodnie czy sukienka zakryją but – na koturnie czy obcasie – dodatkowo wydłuży to naszą sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, aby wtedy na górę założyć krótką bluzkę lub dłuższą wsunąć w spodnie, co zachowa proporcje.

obuwie na platformie

BUTY RÓWNIEŻ WAŻNE

Która kobieta nie kocha butów?! Potrafimy wydać ostatni grosz na buty, które nam wpadły w oko. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy model pasuje do każdego typu sylwetki. Jeśli brakuje nam kilku centymetrów, musimy unikać butów wiązanych w kostce. Raczej wybieramy obuwie na koturnie, platformie – im wyższe tym lepiej. Ważne jest również, aby obuwie, które wybierzemy do spodni było w tym samym kolorze co właśnie spodnie. Pozwoli to optycznie wydłużyć nasze nogi. Najlepszym rozwiązaniem jest obuwie w kolorze „nude” – cielistym, które dopasuje się do odcienia skóry i nie będzie odcinać się wtedy od reszty ciała, dzięki czemu sylwetka wygląda na wyższą.

koturny damskie

POPRZECZNYM PASOM MÓWIMY – NIE

Chodzi tu nie tylko o wzorach na ubraniach, ale również na zestawieniach, kontrastujących kolorystycznie ubraniach (chyba, że chodzi o ciemniejsze długie spodnie z wysokim stanem i jasną górę). Takie pasy optycznie cię poszerzą i będziesz wydawała się niższa. Centymetrów dodadzą ci pionowe paski i delikatne wzory. Jeśli chodzi o długość, to rezygnujemy ze spodni czy spódnic do połowy łydki i wybieramy raczej krótkie lub długie – maxi długości.

obuwie na obcasie