Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak kupić wygodne buty?

Często buty, które kupimy po czasie okazują się niewygodne. To codzienność, ale można temu zaradzić. Postaraj się, by buty były zarówno bardzo ładne, jak i wygodne. To podstawa!

Myślisz, że twoje stopy mają rozmiar 40, 38, czy też 36? Jesteś w błędzie. Rozmiar rozmiarowi nierówny, raz możesz kupić but o rozmiarze 38., innym razem 40.

Żeby kupić buty przez internet, to zmierz swoją stopę. W sklepach online zwykle są podane wymiary wkładki wewnętrznej poszczególnych modeli obuwia.

Buty lepiej jest zmierzyć i kupić po południu, gdyż wówczas stopa będzie o wiele bardziej zmęczona i opuchnięta niż rano. Dlatego też buty, które kupisz rano, po porannym pomiarze, wieczorem mogą okazać się za małe.

Zmierz oba buty. Niektórzy mają jedną stopę krótszą lub dłuższą. Dlatego warto zmierzyć oba buty. Co prawda różne rozmiary stóp zdarzają się rzadko, ale lepiej dmuchać na zimne, prawda?

Ważne jest, aby przejść się w butach po mieszkaniu. Zapewne wtedy będziesz czuła, czy obuwie jest wygodne. Jeżeli już na początku będziesz odczuwała jakiś dyskomfort, to wiedz, że buty raczej nie będą wygodne. Warto też przejść się, by zobaczyć, czy buty prawidłowo się układają, czy coś nie sterczy, nie odstaje itd

Jeżeli Twoje stopy są wrażliwe i łatwo się obcierają, koniecznie sprawdź jakie obszycia, wykończenie i wkładkę posiada but. Ważne, by wkładka nie była zbyt twarda, a miękka. Natomiast wykończenie nie powinno być zszyte gruby nićmi.

Jeśli kupujesz buty ze skóry, możesz wciąć poprawkę, że na pewno się trochę rozciągną. Jednak jeśli interesują cię buty z tworzywa sztucznego, takiej pewności mieć nie możesz. Tego typu buty zwykle są sztywne i nie rozciągają się.