Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

JAK KUPOWAĆ BUTY ONLINE?

Krok 1: zweryfikuj jakość butów

W opisie poszczególnych modelu obuwia dostępnego w sprzedaży powinnaś odnaleźć informacje dotyczące między innymi: materiału, tęgości, produkcji, rodzaju obcasa. Dzięki nim upewnisz się, czy buty na zimę utrzymają stopy w cieple i nie przemokną, a lekkie obuwie letnie  zapewni stopom odpowiednią cyrkulację powietrza. Dowiesz się także, czy buty wyglądające na wygodne w codziennym użytkowaniu faktycznie takie są (szybko „rozbiją się”, samodzielnie dostosowują do unikalnego kształtu stóp).


Pamiętaj: im więcej danych, tym bardziej świadomy wybór i satysfakcjonujące zakupy bez konieczności zwrotu.

Krok 2: sprawdź, w jaki sposób dbać o buty

Na stronie produktowej poszukuj wskazówek odnoszących się do pielęgnacji obuwia. Wykorzystując tę praktyczną wiedzę, utrzymasz buty w doskonałej kondycji przez lata. Dzięki temu, pomimo upływu czasu i intensywnego użytkowania, zawsze będą wyglądały jak nowe.

Krok 3: zmierz stopę

Przezorny, zawsze ubezpieczony. Szczególnie kupujący buty przez Internet, gdzie producenci z reguły posługują się opracowaną we własnym zakresie tabelą długości wkładek. Sugerując się nią, możesz omyłkowo zamówić buty za małe i ciasne, lub przeciwnie – za duże, nieustannie spadające. By uniknąć rozczarowujących zakupów, samodzielnie zmierz rozmiar swojej stopy (najlepiej wieczorem, kiedy jest największa). W tym celu rozłóż kartkę papieru, a następnie obrysuj na niej stopę. Za pomocą linijki lub metra krawieckiego zmierz odległość pomiędzy skrajnymi punktami – piętą a paluchem.


Rozmiar to nie wszystko. Równie ważny jest kształt stóp. Jeśli nie jesteś pewna, jaki mają Twoje, przeczytaj artykuł: Jak dobrać buty do kształtu stóp?

Krok 4: wybierz idealny rozmiar butów

Na europejskim rynku obuwniczym stosuje się 3 rodzaje miar dla określenia rozmiaru wkładki:

  1. numeracja sztychowa francuska (uniwersalna). Rozmiary butów damskich mieszczą się w przedziale  od 36 do 42 (23 – 37 cm długości wkładki), natomiast męskich od 39 do 46 (25 – 30 cm długości wkładki),
  2. numeracja metryczna, gdzie 1 cm odpowiada numerowi,
  3. numeracja angielska (calowa), gdzie 1/3 cala odpowiada numerowi.


Chcąc uniknąć nieprzyjemnego doświadczenia, jakim jest „rozbijanie” nowych butów, dodaj do wymierzonego rozmiaru stopy 0,5 cm. Tyle wystarczy, by w trakcie chodzenia palce nie uderzały o przód buta.

Kupowanie butów przez Internet. Czy to ma sens?


Zdecydowanie tak! Powodów ku temu jest kilka, a każdy powinien Cię usatysfakcjonować:

  • łatwość odnalezienia niebanalnych butów, często od projektantów.

Szykując się na wielkie wyjście (randkę, spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, przyjęcie rodzinne), zwracasz szczególną uwagę na detale. W tym buty. W sklepie internetowym możesz przebierać w setkach, jeśli nie tysiącach propozycji – zawsze zgodnych z trendami. Wśród nich z pewnością odnajdziesz tę jedyną parę, która nada całości stylizacji właściwego charakteru. Jednocześnie wprost idealnie wpisze się w unikalny charakter uroczystości, w jakiej planujesz wziąć udział.

  • atrakcyjne ceny, zniżki i rabaty

Obuwnicze sklepy internetowe, w porównaniu do stacjonarnych, często wychodzą naprzeciw klientom i zachęcają do skorzystania z limitowanych obniżek cen, czy rabatów. Prostym sposobem na zniżkę jest zapis do newslettera. Jako nowa subskrybentka otrzymujesz powitalny kod rabatowy – 10% na cały asortyment. Co więcej, jako pierwsza dowiadujesz się o nowościach oraz okazjonalnych akcjach promocyjnych. W ten sposób możesz inwestować w wymarzone buty bez obawy o nadszarpnięcie budżetu.

  • wygoda i oszczędność czasu

Kupujesz, nie wychodząc z domu. Przeglądasz setki modeli butów w kilku e-sklepach naraz, wygodnie siedząc na kanapie z laptopem na kolanach i kubkiem kawy w dłoni. Wybraną parę zamawiasz za pośrednictwem prostego formularza, a już następnego dnia możesz pochwalić się nią przed przyjaciółkami.


Kupowanie butów online to wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. By internetowy wybór w rzeczywistości spełnił Twoje oczekiwania, przestrzegaj naszych wskazówek. Upewnij się, jaki rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni. Oceń, czy cena odpowiada jakości butów. Dowiedz się także, w jaki sposób dbać o nie, by pomimo użytkowania nie niszczały. Buty wybrane w sposób przemyślany wiele z Tobą przejdą, a mimo to będą wyglądały jak podczas Waszego pierwszego spaceru.