Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Manicure i pedicure na lato? Podpowiadamy.

 

 

 

Sezon na sandałki i buty z odkrytym palcem mobilizuje do zadbania o paznokcie u naszych stóp. Piękne stopy to zadbane stopy. Mogą być jeszcze ładniejsze gdy pomalujemy paznokcie. Modne kolory, ciekawe wzorki sprawią, że będą one wyglądały jeszcze piękniej.

Jeśli wiesz, co chcesz mieć na paznokciach, to świetnie. Jeśli tego nie wiesz lub nie masz pewności, jaki styl wybrać, poradź się specjalistek . Może się okazać, że ciężki metaliczny odcień lakieru, który pierwotnie został wybrany do sukienki na najbliższe garden party, odrzucisz na rzecz lekkiej transparentnej powłoki wykonanej z dobrej odżywki. Lub zdecydujesz się na manicure japoński, dzięki któremu ukażesz światu naturalną urodę twoich paznokci.
Zastanów się, czy lakier jest ci rzeczywiście potrzebny. Bo jeśli podczas wakacyjnych wojaży przewidujesz wycieczki wysokogórskie, szaleństwa w parkach linowych czy na ściankach wspinaczkowych, to malowanie lakierem podczas manicure na lato mija się z celem. Tak ekstremalnych warunków nie wytrzyma nawet najlepsza powłoka na paznokciach. A często i same paznokcie – bo o złamanie płytki podczas pokonywania choćby naszej tatrzańskiej Orlej Perci nietrudno.
Jeśli twoje wakacje upłyną pod znakiem dużej aktywności fizycznej i w trudnych warunkach outdoorowych, o paznokcie zacznij dbać na kilka tygodni przed wyjazdem. Zafunduj im wszystko, co najlepsze, aby wzmocnić i odżywić płytki. Z naszych zabiegów polecamy kąpiele w parafinie, manicure i pedicure japoński, terapeutyczny lub SPA. Jeżeli twoje płytki paznokciowe są bardzo osłabione, na jakiś czas zrezygnuj z pokrywania ich lakierami. Zainwestuj za to w odżywki i serum oraz w czas, który poświecisz na aplikowanie tych preparatów na paznokcie. Warto – bo kiedy już wyjedziesz na wakacje, płytki będą na tyle mocne, że nie ulegną uszkodzeniu na pierwszym fragmencie łańcucha przykutego do skały w górach. Pedicure na lato i manicure planuj zatem tak samo starannie, jak sam wyjazd wakacyjny.
Dbaj o stopy – nawet, jeżeli nie będziesz nakładać lakieru na palce u nóg przed wyjazdem wakacyjnym, zainwestuj w poprawę kondycji i wyglądu płytek. Bo kiedy zejdziesz z górskiego szlaku, ściągniesz buty trekkingowe i jeszcze będziesz mieć siły na tańce lub romantyczny spacer, twoje stopy – tym razem przyodziane w lekkie sandałki – będą wyglądać uroczo nawet po całodziennej wspinaczce. Polecamy serię zabiegów pedicure terapeutycznego. Także kąpiele w parafinie zdziałają cuda.
Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie manicure na lato lub pedicure w miejscowości, w której będziesz wypoczywać, zadbaj, aby po zabiegu przez minimum godzinę nie korzystać z basenu lub naturalnego kąpieliska ani nie chodzić na plażę – szczególnie podczas wietrznej pogody. Chodzi o to, aby dać czas lakierowi na dokładne zastygnięcie i utwardzenie się powłoki. Piasek może zniszczyć nie do końca utwardzoną powierzchnię lakieru. Uwaga na piasek pustynny: wciska się wszędzie. Jest wprawdzie drobny, ale nawet taki może zaszkodzić połyskowi nieutwardzonego do końca lakieru.

Leave A Comment