Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak nauczyć się chodzić w szpilkach?

Jeśli całe życie chodziłaś w butach o płaskiej podeszwie, ale postanowiłaś to zmienić, mamy dla Ciebie kilka rad, przydatnych w nauce chodzenia na szpilkach.

Aby zrobić dobre wrażenie, nie wystarczy założyć najmodniejsze szpilki sezonu!!! Na obcasach trzeba umieć się poruszać, a ta sztuka jednak nie należy do najłatwiejszych. Naukę należy zacząć od średniej wysokości obcasa, czyli miedzy pięć, a siedem centymetrów. Łatwiej będzie opanować poruszanie się na nieco niższym obcasie, stopniowo zwiększając jego wysokość, by zgrabnie poruszać się chodząc w szpilkach.

Najważniejsza jest postawa!

Gdy już kupisz sobie swoje nowe, seksowne szpilki zacznij od ćwiczenia postawy. Najlepiej w domu przed lustrem, żeby móc oglądać efekty. Sylwetka powinna być wyprostowana, a brzuch wciągnięty. Pamiętaj aby patrzeć przed siebie, spoglądanie pod nogi tylko utrudni Ci poruszanie się. Dla ułatwienia możesz położyć sobie na głowie książkę. Ten trik modelek może okazać się bardzo pomocny w nauce chodzenia na szpilkach.

Pierwsze kroki na obcasie!

Jeśli masz już poczucie pełnej kontroli nad równowagą swojego ciała, możesz zacząć stawiać pierwsze kroki. Chodząc w szpikach stopę stawiamy na palcach, tak żeby nie tłuc obcasem o podłogę – bo to nieeleganckie. Poruszaj się małymi krokami, zginaj kolana i uważnie stawiaj stopy. Staraj się zachować równowagę.
Zgrabne poruszanie się na szpilkach, to nie tylko odpowiednie stawianie nóg, równie ważna jest praca całej sylwetki. Jeśli chcesz wyglądać dobrze w sukience wieczorowej, spróbuj dołożyć pracę rąk i tułowia. Dając krok lewą nogą poruszaj prawą ręką delikatnie zginając dłoń i chowając kciuk, razem z tym ruchem ramię powinno iść delikatnie do przodu. Pamiętaj, żeby nie wymachiwać rękoma i nie zginać ich jak żołnierz na defiladzie. Twoje ruchy powinny być subtelne i kobiece.

Co jeśli praktyka nie przynosi zadowalających efektów?

Jeśli mimo wszystko nie możesz opanować trudnej sztuki chodzenia na szpilkach, może warto byś zaczęła chodzić na koturnach. Dużo łatwiej utrzymać na nich równowagę, a Twoja sylwetka przyzwyczai się do poruszania na wysokim obcasie. Gracji doda Ci także nauka tańca. Najlepiej będzie jeśli zapiszesz się na kurs tańca towarzyskiego, na zajęciach nie tylko będziesz musiała chodzić na obcasach, ale również tańczyć, co niewątpliwie poprawi Twoje umiejętności. Chodzenie na szpilkach nie należy do łatwych, na samym początku może być naprawdę ciężko, ale kiedy opanujesz już tę sztukę, będziesz poruszać się z dużą gracją i na pewno wzbudzisz zachwyt mijających Ciebie przechodniów – szczególnie ich męskiej części.

Życzymy powodzenia w nauce.