Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak nosić kozaki za kolano i nie wyglądać wulgarnie? Dobre i złe przykłady

W tym sezonie kozaki za kolano są tak popularne, że kupno krótszych to prawdziwe wyzwanie… Jeśli trudno Wam się zaprzyjaźnić z butami do połowy uda, podpowiadamy, jak to zrobić.

Historia mojej miłości do kozaków za kolano jest długa i wyboista. Pierwszy raz w życiu założyłam je jeszcze w gimnazjum, na długo zanim opanowały wybiegi i ulice. Buty miały niziutki obcas, a ja byłam chudą nastolatką, nie groził mi więc efekt „sexy polishgirl”. W dekadzie 2010 jest już trudniej – kozaki za kolano stały się obowiązkowe, najmodniejszy model ma wysoki obcas, a ja „nabrałam mięsa”. Bo nie oszukujmy się – żeby wyglądać naprawdę dobrze w muszkieterkach i mikromini, trzeba mieć chłopięcą figurę modelki.

Bardzo możliwe, że wy też borykacie się z tym dylematem: chcecie nosić długie kozaki, ale nie chcecie wyglądać wulgarnie albo wyjść na desperatkę. Na szczęście jest kilka zasad, które pomagają oswoić ten trudny model buta i dopasować go do każdego typu sylwetki. Wbrew pozorom sprzyjają nawet okrąglejszej figurze, bo pomagają zakryć tę miękką poduszeczkę nad kolanem.

Po pierwsze: wystrzegaj się nadmiaru i kiczu. Kozaki za kolano, szczególnie na obcasie, roztaczają pewną aurę luksusu. Zestawione z futrem, dodatkami z błyszczącymi okuciami czy wymyślnymi nakryciami głowy, będą kojarzyć się ze stylem żony nuworysza. Złym pomysłem będzie też łączenie długich kozaków z bardzo obcisłą sukienką czy elastyczną minispódnicą. To pewny przepis na wulgarny wygląd.

Czy to znaczy, że należy unikać długości mini z muszkieterkami? Nie, trzeba tylko pamiętać o harmonii. Wybierz długość, która odsłania górę nogawki, ale nie pokazuje sporej porcji uda między butem a spódnicą. Żeby zrównoważyć seksowny akcent, trzymaj się sukienek o luźniejszym kroju albo zestaw krótką spódnicę z obszernym swetrem z golfem. Świetną przeciwwagą dla długości mini są rękawy – długie albo o długości 3/4. W wersji sportowej kozaki za kolano możesz zestawić z sukienką o kroju bluzy.

Kozaki za kolano mogą świetnie wyglądać także w nieoczywistych zestawieniach. Sprzyja im również długość midi, kiedy dyskretnie chowają się pod spódnicą (wypróbuj ten patent z muszkieterami z supermodnego aksamitu!). Jeśli możesz pochwalić się bardzo szczupłymi nogami, zestawiaj ten fason butów z obcisłymi dżinsami albo nawet legginsami. Pamiętaj tylko o dobraniu dłuższej góry – np. efektownego swetra o kimonowym kroju.

Leave A Comment