Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak oswoić obcasy?

   Dawniej, gdy mówiłyśmy o wysokich obcasach, przerażało nas już 8 centymetrów. Dzisiaj taka wysokość nas śmieszy. Nosimy buty dwa razy wyższe! Szesnaście centymetrów nie jest już zarezerwowane tylko dla sadomasochistycznych fantazji.
Niektóre dziewczyny nie mogą żyć bez szpilek. Czują się zbyt niskie, a kiedy na przykład negocjują ważny kontrakt, trudności w nawiązaniu kontaktu wzrokowego są dla nich wysoce niekomfortowe. Inne z kolei w płaskich butach czują się zbyt przysadziste. Są też kobiety, które najzwyczajniej nie mogą się już obejść bez szpilek: przez chodzenie na wysokich obcasach ich mięśnie płaszczkowate (znajdujące się przy ścięgnie Achillesa) są skurczone. Dlatego gdy tylko założą baleriny czy oksfordy, bolą je plecy i mają skurcze łydek. Potrzebują co najmniej dziesięciocentymetrowych obcasów, by czuć się dobrze.Szpilki są piękne, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio się je nosi! Na ulicy mijamy niekiedy chwiejnie stąpające kaczuszki czy panie o topornym chodzie kierowcy ciężarówki na szesnastocentymetrowych obcasach. Au! Czy niektóre kobiety rodzą się w szpilkach? Być może, ale chodzenia na obcasach można się też nauczyć. Istnieją nawet specjalne szkoły przekazujące tę umiejętność!

ZASADA NR 1: ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE OBCASY DLA SIEBIE2879

To, że twoja koleżanka z biura ma bardzo wygodne sandałki, nie znaczy, że ty również będziesz się czuła w nich dobrze. Nie macie takich samych stop. Wypróbuj kilka modeli. Każda marka, niekoniecznie droga, ma swój określony typ obuwia — musisz znaleźć najlepszy dla siebie.

ZASADA NR 2: POZNAJ SWÓJ ROZMIAR

To wydaje się oczywiste. Często jednak nasz rozmiar nie jest jednoznaczny. W przypadku butów na obcasach trzeba go precyzyjnie określić. Zbyt duże obuwie nie trzyma dobrze stopy (w przypadku płaskich butów czy oksfordów nie jest to takie ważne), w zbyt ciasnym będziemy mieć podkurczone palce, a to nie wygląda atrakcyjnie(zwłaszcza w sandałach). Jeśli w przypadku braku odpowiedniego rozmiaru sprzedawczyni powie wam: „To drobiazg, rozciągną się”, nie wierzcie jej! Oczywiście skora może się delikatnie rozciągnąć, ale uwierających butów z pewnością nie rozchodzicie. Jedwab, sukno czy tworzywa lakierowane w ogóle się nie rozciągają!

ZASADA NR 3: NIE KONCENTRUJ SIĘ NA WYSOKOŚCI

Zdarza się, że średnie obcasy są bardziej niewygodne niż te wysokie. Dzieje się tak, kiedy podbicie między obcasem a palcami jest zbyt wygięte, a cały nacisk koncentruje się na przedniej części stopy. Jeżeli podbicie jest właściwie wyprofilowane, stopa dobrze się układa i ciało przybiera wyprostowaną pozycję. Wtedy możemy biegać cały dzień nawet na dwunastocentymetrowych obcasach

ZASADA NR 4: RÓWNAJ KROK2628

W butach na obcasach chodzimy inaczej. Kroki muszą być wolniejsze i drobniejsze. Ciało powinno zachować gibkość, w przeciwnym razie będziesz wyglądać jak żołnierz na defiladzie.

Jeśli nie dostrzegasz tego instynktownie, musisz nad tym popracować. Wystrzegaj się wyginania ciała jak linoskoczek czy topornego chodu kowboja, który właśnie zszedł z konia. Patrz prosto przed siebie. I ostrożnie na schodach! PS Schodzenie zawsze jest trudniejsze.

ZASADA NR 5: NIE PODDAWAJ SIĘ

Nie znosisz obcasów? Jeśli jest to kwestia gustu, to pewnie rzeczywiście nie są one dla ciebie. W innym wypadku — po prostu nadal nie znalazłaś odpowiednio dla twojej stopy wyprofilowanych szpilek. Czasami zniechęcamy się, bo trafiłyśmy na niewygodny model. Dlatego warto znaleźć naprawdę dobre buty o wygodnym fasonie. Jeśli nie zabójcze stilettos, to może obuwie na platformie, która zmniejsza wygięcie stopy? A może zamiast obcasa klin.

ZASADA NR 6: PALCE NA SWOIM MIEJSCU

Palce u nóg pod żadnym pozorem nie mogą być zgięte czy też (o zgrozo!) wystawać, gdy nosisz odkryte buty. Przypomnijmy chociażby niefortunną wpadkę Julian Moore — wystające z butów palce na czerwonym dywanie w Cannes.

ZASADA NR 7: NIE BÓJ SIĘ ZMIAN2618

Jeśli stopa nie będzie prawidłowo ułożona, bolesne otarcia zmienią się w pęcherze. Aby tego uniknąć, zmieniaj buty i chodź w wygodniejszych na innych obcasach. Pozwoli to odpocząć ścięgnom i mięśniom. W butach na obcasach cały ciężar ciała spoczywa na przedniej części stopy, dlatego kobiety noszące szpilki codziennie mają lepiej zbudowane nogi. Na obcasach pracują wszystkie mięśnie, z radością zauważysz więc, że chodzenie to także trening!

  I na koniec motto dnia:

Gdy buty są niewygodne, należy przestać je nosić! Inaczej może to zdeformować stopy, co niestety jest nieodwracalne!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave A Comment