Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak pielęgnować lakierowane obuwie?

W końcu są nasze… nasze wymarzone lakierowane buty… i po pierwszym wyjściu pojawiły się na skórze nierówności, drobne smugi lub skazy?! Co zrobić? Oto kilka porad jak zadbać o nasze lakierowane obuwie, aby długo nimi się cieszyć!

1. POLEROWANIE!

Aby nadać ponownego blasku swoim lakierowanym butom, najlepiej je wypolerować i użyć do tego bawełnianej ściereczki. Dzięki takiemu zabiegowi usuniemy z powierzchni małe skazy i odciski palców. A bawełniana ściereczka dzięki swoim niewielkim rozmiarom będzie idealną pierwszą pomocą w nagłych przypadkach i mieszczącą się w torebce.

2. LAKIEROWANE BUTY I …PRANIE?!

Zanim podejmiemy decyzję o wypraniu naszych butów, należy je najpierw wypolerować, po to, aby pozbyć się zewnętrznego brudu i kurzu. Posiadając żel myjący do tego typu ,należy nałożyć cienką warstwę i wcierać ją bawełnianą ściereczką. Takie ich traktowanie uchroni obuwie przed zadrapaniami i uderzeniami.

3. PIELĘGNACJA LAKIEROWANYCH BUTÓW PO NOSZENIU!

Buty lakierowane mają skłonność do tego, aby stać się popękaną i szorstką. Aby zapewnić skórze lakierowanej większą trwałość można zamocować w butach prawidła. Dzięki prawidłom buty pozostaną dłużej w swojej pierwotnej formie.

4. NA KONIEC…

Można by powiedzieć, że obuwie lakierowane powinno być pielęgnowane przez siedem dni w tygodniu, aby zachowały swój błyszczący i nienaruszony wygląd. Częsta pielęgnacja im nie zaszkodzi, jednak z codziennego ich prania powinniśmy zrezygnować. Wystarczy przecieranie ich bawełnianą chusteczką i stosować prawidła do butów.

Po lakierowane obuwie i nie tylko zapraszamy na NajlepszeButy

Leave A Comment