Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak przechowywać buty?

Do przechowywania bytów najlepsze są przewiewne szafki umieszczone możliwie jak najdalej od szafy z ubraniami czy bielizną. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak przechowywać buty, tak aby ładnie wyglądały zaraz po wyjęciu z szafy.

1 Drewniane lub plastikowe prawidła zapobiegają odkształcaniu się butów. Jest to szczególnie ważne w wypadku obuwia z miękkiej skóry lub płótna. Są one również pomocne przy suszeniu zamoczonych butów. Możesz także wypchać buty kulkami z papieru.

2 Botki, kozaki i inne wysokie buty wymagają specjalnej troski. Jeśli nie posiadasz odpowiednich (wysokich) prawideł, wsuń w cholewkę rulon z twardego kartonu lub powieś buty na sznurze, przypinając klamerkami do bielizny. Możesz też kupić specjalne dmuchane wypełniacze do cholewek, są one bardzo praktyczne, gdyż w sezonie zimowym możesz spuścić powietrze i zajmują niewiele miejsca.

3 Najdelikatniejsze buty zapakuj w płócienne woreczki, które można kupić w supermarketach i innych dużych sklepach specjalistycznych.

4 Zaopatrz się w kilka past do butów w różnych kolorach, pudełko pasty bezbarwnej oraz specjalny preparat impregnujący do obuwia sportowego i zimowego. Preparaty samo nabłyszczające są wygodniejsze w użyciu od zwykłej pasty, lecz znacznie gorzej chronią skórę, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest używanie raz jednego, raz drugiego preparatu.