Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak przechowywać buty?

Do przechowywania bytów najlepsze są przewiewne szafki umieszczone możliwie jak najdalej od szafy z ubraniami czy bielizną. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak przechowywać buty, tak aby ładnie wyglądały zaraz po wyjęciu z szafy.

Drewniane lub plastikowe prawidła zapobiegają odkształcaniu się butów. Jest to szczególnie ważne w wypadku obuwia z miękkiej skóry lub płótna. Są one również pomocne przy suszeniu zamoczonych butów. Możesz także wypchać buty kulkami z papieru.

Botki, kozaki i inne wysokie buty wymagają specjalnej troski. Jeśli nie posiadasz odpowiednich (wysokich) prawideł, wsuń w cholewkę rulon z twardego kartonu lub powieś buty na sznurze, przypinając klamerkami do bielizny. Możesz też kupić specjalne dmuchane wypełniacze do cholewek, są one bardzo praktyczne, gdyż w sezonie zimowym możesz spuścić powietrze i zajmują niewiele miejsca.

Najdelikatniejsze buty zapakuj w płócienne woreczki, które można kupić w supermarketach i innych dużych sklepach specjalistycznych.

Zaopatrz się w kilka past do butów w różnych kolorach, pudełko pasty bezbarwnej oraz specjalny preparat impregnujący do obuwia sportowego i zimowego. Preparaty samo nabłyszczające są wygodniejsze w użyciu od zwykłej pasty, lecz znacznie gorzej chronią skórę, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest używanie raz jednego, raz drugiego preparatu.

Do polerowania przygotuj szmatkę, jedną szczotkę miękką i jedną trochę twardszą oraz szczoteczkę do nakładania pasty, będziesz potrzebować dwóch takich zestawów, jednego do pastowania butów jasnych i drugiego do ciemnych. Przyda ci się również kauczukowa szczoteczka do zamszu, aksamitna do delikatnych przyszew oraz twarda szczotka do butów zimowych.

Przygotuj również zapas wkładek przeciw zapachowych (najlepsze są te, które można samodzielnie przycinać na odpowiedni wymiar) oraz kilka par sznurowadeł w różnych kolorach i o różnej długości. Aby naprawić końcówkę sznurówki, która się rozwarstwiła, zanurz ją w lakierze do paznokci i pozostaw do stwardnienia, lub – jeśli jest z włókien syntetycznych – opal nad kuchenką lub zapałką.

Jeżeli nie masz miejsca na osobną szafkę na buty przechowuj je w pudełkach, w których zostały zakupione lub w specjalnych kartonach z przeźroczystym celofanem – dzięki temu unikniesz szukania. Możesz również każde pudełko podpisać – lub jeśli masz czas i ochotę, zrobić zdjęcie butom, wydrukować je i nakleić na pudełko.

Leave A Comment