Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak przechowywać obuwie?!

Każda z nas posiada niezliczone ilości różnego rodzaju obuwia tj. trampki, klapki, tenisówki, sandały, kozaki, czółenka…. można tak w nieskończoność. Przychodzi jednak taki czas, którego nie unikniemy….. i trzeba buty w końcu uporządkować i zabezpieczyć. Jak przechowywać buty, aby nam jeszcze posłużyły? Wybór jest szeroki: od specjalnych szafek na buty po zwykłe tekturowe pudełka. Co wybrać, żeby nie zajmowało dużo miejsca, nie rzucało się za bardzo w oczy i pozwoliło zyskać na czasie. Choć niejednej z nas marzy się prędzej coś na kształt garderoby do butów, to podsuniemy rozwiązania, które można wdrożyć natychmiast.

przechowywanie obuwia

Kilka tanich sposobów na przechowywanie butów.

Każdy ma specjalną szafę na obuwie, która z czasem staje się przepełniona. Aby jednak pomieścić wszystkie pary można zamontować wiszące kieszonki. Jest to długi pokrowiec z półeczkami, która można zawiesić w szafie i można poustawiać na nim wszystkie buty. Można także wstawić dodatkowy rząd półek na dole szafy na ubrania. Wtedy buty będą lepiej widoczne i łatwo dostępne. Można również zamontować wieszaki na drzwi. Każdą parę wsuwa się do kieszonki przezroczystej chroniącej przed zakurzeniem.

półka na obuwie na drzwi
przechowywanie obuwia

Sprawdzone domowe sposoby na przechowywanie butów.

Można samemu zrobić taką szafkę na buty, instalując np. pod schodami lub w korytarzu półki o odpowiedniej wysokości i długości. Wystarczy znaleźć miejsce, wstawić półki i później pomalować je lub ozdobić w dowolny sposób. Możemy również wykorzystać zachowane pudełka od butów i na każdym z nich przykleić zdjęcie butów znajdujących się w środku. Można również poukładać buty w przeznaczonych do tego przezroczystych pudełkach. Dzięki nim bez trudu znajdziesz odpowiednie buty.

kartony z butami
przezroczyste kartony z obuwiem
szafka na buty

Leave A Comment