Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak rozbić buty skórzane?

Nowe buty są ciasne w palcach, ocierają piętę i szczypią trochę z każdym krokiem. W sklepie czułeś się w nich świetnie. Co się stało? Czy musisz spisać swoje buty na straty? Oczywiście, że nie! Poniżej znajdziesz kilka skutecznych sposobów na rozbicie butów na szerokość.

Niektóre buty mogą być zgodne z twoim typowym rozmiarem, ale w sklepie wydają się ciasne ze względu na materiał lub styl. Jest to para, którą możesz założyć, ale wydaje się nieco sztywna lub bardziej dopasowana. W rzeczywistości niektóre modele butów są bardziej dopasowane do stopy, ale poluzowują się przy chodzeniu.

Na przykład, jeśli chodzi o buty skórzane, może wydawać się wygodniejsze, aby kupić parę z dodatkowym miejscem. Jednak z czasem materiał będzie się relaksować i rozciągać, co wpłynie na komfort noszenia. Chociaż możesz podwoić swoje skarpetki, aby uzyskać ulgę w okresie rozchodzenia nowych butów, sprawdź, jak szybko rozbić buty na szerokość.

Jak rozbić buty skórzane – metody

Skórzane buty są najłatwiejsze do rozbicia na szerokość ze względu na ich elastyczny materiał. Skóra naturalna bez problemu przystosowuje się do zmian. Często możesz usłyszeć, że buty ze skóry naturalnej rozbiją się podczas systematycznego noszenia. Czy jednak faktycznie musisz poświęcać kilka tygodni na bolesne rozchodzenie skórzanych butów? Stosując się do poniższych sposobów, jesteś w stanie w szybki sposób rozbić swoje buty skórzane na szerokość.

Jak rozbić skórzane buty na szerokość? Na skórę naturalną najlepiej wpływa działanie temperatury. Spróbuj metody z suszarką i grubymi skarpetami. Najpierw włącz suszarkę do włosów i skieruj gorące powietrze do środka butów. W szczególności nagrzej miejsca, które sprawiają ci największy dyskomfort. Następnie załóż grube skarpetki i zapnij wygodnie buty. Noś je przez chwilę, aby materiał mógł się rozciągnąć. Gorące powietrze i grube skarpetki świetnie modelują zwłaszcza skórzane obuwie.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na rozbicie butów skórzanych jest metoda z zamrażarką. Worek z zamkiem błyskawicznym napełnij częściowo wodą i umieść go w bucie. Zwróć uwagę, aby znajdował się bezpośrednio przy uciskających cię miejscach. Następnie umieść buty w zamrażalce i zostaw je na noc. Rano wyjmij buty z zamrażalki i poczekaj, aż lód nieco się rozmrozi – na tyle, abyś mógł swobodnie wyjąć woreczek z buta. Woda, zmieniając się w lód, zwiększa swoją objętość, dzięki czemu twoje buty powinny być ładnie rozciągnięte i gotowe do noszenia!

Metody na rozbicie butów sportowych

Buty sportowe są tworzone z materiałów, które nie cechują się taką elastycznością, jak skóra naturalna. Łatwiej też o odkształcenia czy odbarwienia. Nie oznacza to jednak, że nie możesz nic z tym zrobić. Poznaj bezpieczne metody na rozbicie butów sportowych na szerokość.

Najbardziej uniwersalną metodą jest rozbicie ich dzięki grubej skarpecie. Delikatnie nasącz skarpetkę i załóż buty. Po kilku godzinach materiał powinien się rozciągnąć. Jeśli nie chcesz moczyć całej skarpetki, możesz także lekko nawilżyć tylko te miejsca, które sprawiają ci dyskomfort.

Zyskasz wtedy pewność, że rozbijesz buty dokładnie w tych miejscach, w których potrzebujesz. Buty możesz nasmarować również kremem, upewnij się jednak wcześniej, że nie zostawi on plam lub przebarwień na materiale.

Inną metodą jest użycie spirytusu lub denaturatu. Namocz nim wacik i natrzyj buty od środka, a następnie wypchaj je zwiniętymi gazetami. Odłóż je na kilka dni, aby materiał butów mógł się rozciągnąć. Zamiast alkoholu możesz wykorzystać również specjalistyczny spray do rozbijania butów.