Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak rozciągnąć buty w palcach?

Kupiłaś buty. Są najpiękniejsze na świecie, mają idealny kolor, fason i w zasadzie są nawet wygodne. W zasadzie. Tak naprawdę niemiłosiernie uciskają cię w okolicach palców i doprowadza cię to do rozpaczy. Nie martw się. Nie wszystko stracone. Istnieje prosty i skuteczny sposób na rozciągnięcie butów. Wypróbuj go. Twoje stopy będą ci za to wdzięczne.

Przygotuj dwie większe torebki strunowe i napełnij je do połowy wodą. Zamknij je dobrze, starając się uwolnić jak najwięcej znajdującego się w nich powietrza. Upewnij się, że nie przeciekają.

Włóż po jednej torebce do każdego buta i dosuń w stronę czubka. Woda dopasuje się kształtem do kształtu buta, co ułatwi całe zadanie. Pamiętaj – woreczki nie mogą przeciekać.

Włóż buty do zamrażalnika i pozostaw na całą noc. Jeśli nie są nowe i czyste, umieść je najpierw w reklamówce.

Rano rozbij lód, ponownie wepchnij woreczki głęboko do butów. Umieść je na cały dzień i noc w zamrażalniku, żeby jeszcze nieco się rozciągnęły.

Po wyjęciu butów z zamrażalki natychmiast usuń z nich woreczki z lodem (w razie potrzeby rozkrusz go nożem). Wilgoć, którą zaabsorbowałyby buty, gdyby lód się roztopił, mogłaby doprowadzić do ich zniszczenia.