Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak rozciągnąć za małe buty?

Modne, stylowe i… niestety trochę za małe? Niejedna z nas ( i na pewno niejeden ) zna ten problem.  Nowe buty potrafią dać się we znaki naszym stopom, zwłaszcza jeśli ich rozmiar jest nieodpowiedni. Czyli okazuje się, że nasze wyśnione buty okazują się troszkę za małe. Jak sobie w takich sytuacjach radzić? Mamy 3 sposoby na skuteczne rozciągnięcie butów!

Wypatrzone, wyszukane i oto one….przymierzyłaś je. Są idealne, w sumie to na ścisk, a właściwie lekko uwierają, ale to nowość – więc masz nadzieję, że przecież się rozchodzi. Niestety, pierwszy dzień przechodziłaś w bólach i jednak wracasz do domu boso lub zastępczych, przetestowanych butach. Buty rzucasz w progu i zastanawiasz się, czy da się jednak jakoś zamienić rozmiar 36 na 37. Dzwonisz po sklepach – to końcówka kolekcji, więc nigdzie nie ma twego rozmiaru. W końcu postanawiasz spróbować je rozciągnąć, bo i tak nie masz nic do stracenia. Tylko jak to zrobić?

czerwone szpilki

Pierwszy z domowych sposobów to mokre skarpety. Zakładasz je na stopy (skarpety powinny być trochę wyciśnięte – tak, aby nie kapała z nich woda) i wsuwasz buty. Powinnaś w nich pochodzić przez jakiś czas po domu, a na noc najlepiej wypchać obuwie gazetami.

Skórzane obuwie można też spróbować rozciągnąć poprzez trzymanie go nad parą i – po zmiękczeniu – roznoszenie po domu. Dodatkowo można skorzystać z rozciągacza do obuwia skórzanego w piance. Spryskać obuwie od środka i założyć. Trzeba oczywiście pochodzić w nim przez chwilę.

Niektórzy też polecają sposób z suszarką. Należy założyć skarpetki na stopy, następnie buty i czubki potraktować ciepłym powietrzem z suszarki (powinno to trwać krócej niż minutę!). Potem trzeba jeszcze pochodzić w butach po mieszkaniu, aż wystygną.

klasyczne baleriny


Spróbować można też z lodem. Należy wtedy wlać do plastikowych torebek wodę, zawiązać je i włożyć do butów – tak, by torebka wypełniała całe wnętrze, jednak nie może jej być za dużo. Następnie buty wkłada się na noc do zamrażalnika, a po wyjęciu nosić, aż wrócą do normalnej temperatury. Najlepiej jednak, żeby buty te były ze skóry.

czarne klasyczne szpilkiMożna też zanieść buty do specjalisty. Szewc odpowiednio się nimi zajmie – rozciągnie je specjalnym prawidłem, a zabieg taki jest dość niedrogi. Istnieją również specjalne preparaty, które pomagają rozciągać zbyt małe obuwie. Pryskasz, zakładasz i za jakiś czas but

półbuty męskie wiązane
szewc naprawia obuwie

Leave A Comment