Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak wybrać obcas ?

Plotka głosi, że wysokie obcasy wynalazł Leonardo da Vinci (1452-1519). Plotka jednak głosi również, że wynalazł większość istniejących rzeczy. Przez wieki obcasy cieszyły się popularnością wśród obu płci, nie tylko ze względu na swój kokieteryjny urok, lecz także dlatego, że przydawały osobie je noszącej kilku centymetrów. „Dzięki wysokim obcasom twój tyłek jest na piedestale, tam, gdzie jego miejsce”, twierdzi długonoga supermodelka Veronica Webb.

Dobry obcas jest jak modny samochód albo niewiarygodne dzieło sztuki. Nie potrzebujesz go, ale nadaje twojemu życiu smak, pożądasz go, podziwiasz i musisz mieć. Naprawdę dobry obcas został skonstruowany tak, żeby ustawić twoje ciało pod najkorzystniejszym kątem. Po co pchać się pod nóż albo do siłowni? Szpilka to natychmiastowy i skuteczny wyszczuplacz. Naturalnie trzeba się pogodzić z pewną niewygodą, ale im częściej nosisz wysokie obcasy, tym mniej dają ci się we znaki. Od dziewczyny w tanich, masywnych butach na wysokich obcasach gorsza jest jedynie dziewczyna, która nie potrafi się w nich poruszać.

Zanim choćby zbliżysz się do sklepu z butami, upewnij się, że twoje stopy są świeżo po pedikiurze, a paznokcie masz pomalowane – owszem, nawet jeśli ukryte są w butach. NIE należy zlecać ukochanym kupna wysokich obcasów. Rozmiar różni się w zależności od fasonu, kształtu i skosu obcasa, musisz wszystko zm

ierzyć, zanim cokolwiek kupisz. Nawet w sprzyjających okolicznościach trudno zapanować nad obcasami, więc po co mnożyć   problemy i kupować niedopasowaną parę? Taka może się przydać jedynie jako zabójcza broń.

Im grubszy obcas, tym większa powierzchnia, na której może rozłożyć się twoja waga. Im mniej stabilnie się czujesz, tym więcej milimetrów dodaj do szerokości obcasa. Koturny to znakomity sposób, żeby błyskawicznie urosnąć i wyszczuplić uda.

Warto mieć w pamięci, że od wysokości obcasa zależy to, jak się prezentujesz w oczach innych. Wysokość waha się od 5 cm (nuda, właściwie płaski obcas), przez 7 cm (obcas dzienny), 9 cm (obcas sexy) do 10,5 cm (dla prawdziwych estetek).

Chodzenie na obcasach przypomina jazdę na rowerze – kiedy już to opanujesz, nigdy nie zapomnisz. Jednak podobnie jak w wypadku pierwszej jazdy na dwóch kółkach, za pierwszym razem na obcasach też musisz bardzo uważać.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave A Comment