Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak wyczyścić buty z zamszu?

Buty z zamszu wyglądają fantastycznie jednak szybko się brudzą – szczególnie zimą a później nie prezentują się już tak dobrze. Przeczytaj poradę i dowiedz się jak czyścić i pielęgnować buty z zamszu!

Jednym ze sposobów na czyszczenie zamszowych butów jest roztwór z sody i mleka. Przygotowujemy go poprzez zmieszanie 1 łyżeczki sody w szklance mleka. Soda ma silne działanie odkażające, bakteriobójcze, świetnie czyści i zabija nieprzyjemne zapachy. Przed jej nałożeniem musimy w odpowiedni sposób wyczyścić buty.

Najlepiej zrobić to szczoteczką z miękkim włosiem. Nie szorujmy buta mocno, lecz delikatnie czyścimy zamszową powłokę, gdyż jest ona bardzo delikatna. Na wyczyszczonego z kurzu i brudu buta możemy nałożyć sodę oczyszczoną z mlekiem. W takim roztworze zanurzmy szmatkę i odciśnijmy z niej nadmiar płynu. Szmatka dokładnie myjemy buta, do chwili aż wyczyścimy całą jego powierzchnię.

Po umyciu butów roztworem należy zdjąć ewentualne pozostałości po sodzie przy użyciu gąbki. Wystarczy namoczyć ją w ciepłej wodzie i odcisnąć nadmiar wody. Oczyszczone buty odstawiamy do wyschnięcia np. w okolice grzejnika. Po wysuszeniu oczyśćmy buty raz jeszcze przy użyciu szczotki z twardym włosiem.

Pamiętajmy o regularnym dbaniu o swoje zamszowe buty. W sklepach dostępna jest szeroka gama produktów impregnujących, zapobiegających przemakaniu i pozwalających cieszyć się nieskazitelnie czystym zamszem nawet w deszczowe dni.