Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak zadbać latem o stopy?

Lato to okres , kiedy prym wiodą: sandałki, bleriny, klapki… Upały to czas, kiedy szukamy ochłody, dlatego też szukamy w odkrytych butach ratunku dla naszych stóp. Do tego letnie sukienki lepiej prezentują się w połączeniu z oryginalnymi sandałkami, niż ciężkimi botkami. Jednak aby czuć się dobrze i sandałki pięknie się prezentowały to musimy zadbać zdecydowanie o stopy. Oto kilka porad jak  zadbać o dobre samopoczucie naszych stóp.

KĄPIELE STÓP

olejki do kąpieli stóp

Aby nasze stopy były jednak w dobrym stanie i ładnie się prezentowały, trzeba im poświęcić trochę czasu i uwagi. Podstawą dbania o nie są kąpiele dla stóp. W zależności od naszych oczekiwań i efektów jakie chcemy osiągnąć są różne produkty, które nam to ułatwią. Aby się przekonać, które są idealne do naszych stóp i jakie efekty dają, trzeba je wypróbować. Jeżeli do ciepłej wody dodamy odrobinę octu jabłkowego lub soli morskiej, otrzymamy mieszankę, która działa w sposób oczyszczający, natomiast dodając olejek pomarańczowy nasze zmęczone stopy nie tylko się zrelaksują, lecz również poczujemy wspaniałą energię tkwiącą w tych cytrusach. Jeżeli po całym dniu czujesz zmęczenie i zależy Ci na spokoju, odpoczynku i błogim lenistwie to powinnaś wybrać olejek lawendowy. Lawenda charakteryzuje się działaniem relaksującym, odprężającym, ma również właściwości uspakajające.

PEELING

zadbane stopy

Jednym z ważniejszych zabiegów jest peeling, który możemy wykonać również w domu. Dzięki peelingowi nie tylko porawiamy ogólny wygląd stóp lecz przygotowujemy je do kolejnych zabiegów – usuwając zrogowaciały naskórek. Warto również pamiętać, że peeling stóp to nie wszystko – po każdej kąpieli należy również korzystać z tarki lub pumeksu, ponieważ wówczas nasza skóra jest zmiękczona i dużo bardziej podatna na zabiegi.

MASAŻE

świeczki i ręczniki

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne są też masaże stóp. Wystarczy użyć naszego ulubionego balsamu lub kremu do stóp i przez chwile masować stopy okrężnymi ruchami, delikatnie ugniatając. Jest to wspaniały sposób na rozluźnienie mięśni, usunięcie uczucia obciążenia i zmęczenia.

Na rynku jest dostępna szeroka gama produktów, które ułatwią pielęgnację naszych stóp. Kremy, balsamy, olejki, dezodoranty – dzięki temu, jak również dzięki systematyczności nasze stopy będą piękne i gładkie przez całe lato.

Leave A Comment