Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jak zmierzyć stopę kupując buty przez Internet?

Czy kupujesz buty przez Internet? Jeśli tak to wiesz, że zakup butów online nie należy do najprostszych. Wiele osób boi się, że bez mierzenia nie dopasuje odpowiedniego rozmiaru swojej stopy, że adidasy przyjdą zbyt ciasne, szpilki za luźne, a sandałów nie uda się nawet zapiąć wokół kostki. Jeśli czytając to pomyślałaś „to o mnie!” – nadchodzimy z pomocą.

Chociaż może się to wydawać bardzo trudne, to wystarczy, że zmierzysz swoją stopę i nauczysz się prawidłowo czytać rozmiar z tabelki. To jak? Do dzieła! Poprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku.

Jak dobrać rozmiar butów w Internecie w 5 krokach

Krok 1 – przygotuj kartkę w formacie A4, miarę krawiecką (centymetr) i ołówek
Krok 2 – stań bosą stopą na przygotowanej kartce A4 – tylko wówczas pomiar będzie wiarygodny!
Krok 3 – odrysuj bosą stopę na kartce
Krok 4 – zmierz odległość pomiędzy piętą a długim palcem – koniecznie dwa najbardziej odległe punkty!
Krok 5 – do otrzymanego wyniku dodaj około 0,2 – 0,3 cm. But musi być wygodny, nie ciasny!

jak prawidłowo zmierzyć rozmiar stopy w pięciu krokach

Dla przykładu, jeśli po zmierzeniu Twoja stopa ma długość 23,7 cm, to po dodaniu 2/3 mm otrzymasz 24 cm. To Twój rozmiar wkładki!

Jak zmierzyć wielkość stopy? Praktyczne tipy

TIP 1.
Żeby dopasować odpowiednio rozmiar obuwia z tabelki na stronie sklepu do swojej stopy, potrzebujesz jedynie kartkę papieru A4, centymetr i ołówek. Jeśli nie masz ołówka, może być coś innego do pisania, jeśli jednak nie jesteś w posiadaniu miary krawieckiej, równie dobrze możesz posłużyć się długą linijką!

TIP 2.
Co jeszcze jest szczególnie ważne a często zapominane – dokonywać pomiaru stopy powinniśmy zawsze wieczorem! Dlaczego? Ponieważ rano jesteśmy wypoczęci, a wieczorem często nasza stopa jest lekko opuchnięta, przez co nasze idealnie dopasowane buty mogą być zbyt ciasne.

TIP 3.
Mierz zawsze prawą stopę. Może Ci się to wydać szokujące, jednak zazwyczaj prawa stopa jest nieco większa od lewej. Nie martw się, producenci obuwia wzięli już to pod uwagę!

TIP 4.
Gdy poznasz już rozmiar swojej stopy, koniecznie go zapamiętaj i zapisz w notatkach, kalendarzu albo plannerze! Przyda Ci się na przyszłość. Nie będziesz musiała powtarzać tej czynności przy okazji kolejnej okazji cenowej albo szalonej nocy zakupów 🙂

Teraz już wiesz, jak zmierzyć swoją stopę. Przejdźmy więc do Twojego ulubionego e-sklepu!

Znasz już rozmiar swojej stopy, teraz zastanów się, które buty kupisz! Nie wystarczy, że raz sprawdzisz rozmiar w swoim ulubionym sklepie. Niestety, rozmiary różnią się między sobą w zależności od producenta. Dokładne szczegóły znajdują się zazwyczaj na karcie produktu obok zdjęć wybranego modelu lub bezpośrednio pod nimi.