Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jakie buty damskie na jesień 2020?

Trendy z wybiegów od lat wyznaczają kierunek modzie ulicznej, jednak od kilku dobrych sezonów obserwujemy zjawisko odwrotne – to gwiazdy street stylu inspirują projektantów do tworzenia mody, którą z całą pewnością można dziś nazwać użytkową. Co zaproponują nam tej jesieni?

1.       Buty sportowe

Nikogo nie dziwi już fakt, że niegdyś noszone wyłącznie na treningach buty sportowe, są dziś najchętniej wykorzystywanymi modelami do noszenia na co dzień. Również projektanci high fashion z chęcią sięgają po różne projekty sportowych marek. Ten sezon ponownie będzie należał do kultowych sneakerów! Szczególne miejsce zajmą te w klimacie retro, które perfekcyjnie uzupełnią stylizacje zarówno eleganckie, jak i te bardziej nonszalanckie. Zatem niezależnie od tego, jaki jest twój styl i czy trenujesz sport, czy też nie, wygodne i designerskie buty sportowe muszą znaleźć swoje miejsce w twojej szafie.

2.       Militarne a la martensy

Styl militarny z całą pewnością można dziś nazwać megatrendem, czyli trendem, który trwa dłużej niż rok. Oliwkowe odcienie zieleni, pagony, bojówki, dwurzędowe płaszcze i marynarki to coś, co pojawia się praktycznie w każdym sezonie (podobnie jak marynistyczne pasy na lato). Tej jesieni również nie mogło zabraknąć militarnych akcentów. A jakie są tego obuwnicze konsekwencje? Jednymi z najmodniejszych butów zbliżającego się sezonu jesiennego będą militarne botki, najlepiej sznurowane. Podobne modele ma w swojej ofercie oczywiście Dr Martens. To również z korzyścią dla nas – im wygodniej, tym lepiej.

3.       Kozaki coraz dłuższe

W tamtym roku hitem były kozaki za kolano noszone do bluz hoodie a la sukienek. W tym projektanci sięgają jeszcze wyżej, tworząc kozaki muszkieterki o długości… do połowy uda. Te ultra długie cholewy będziemy nosić do trapezowych sukienek oraz spódniczek mini. Trzeba to jednak robić umiejętnie i z pewnością nie pasuje to do każdej okazji!

4.       Buty na obcasie – jak najbardziej wymyślne

Wszyscy w sezonie jesiennym 2020 lansują buty na obcasie. Nie są to jednak klasyczne szpilki czy botki w stylu block heels – to byłoby zdecydowanie za proste, jak na wielkie umysły świata fashion. Zasady gry? Im dziwniej, tym lepiej! Buty mogą być zdobione kamieniami, mieć dziwaczny rzeźbiony obcas lub ozdobny pasek na kostce. Wszystko zależy od twojej fantazji.

Buty to jeden z najważniejszych elementów każdej stylizacji. Powinny być wygodne? Jak mówi świat mody – nie zawsze. Jednak coraz częściej są. Sportowe sneakersy? Militarne martensy? A może dziwaczne kozaki lub buty na obcasie? Które z nich staną się twoim faworytem tej jesieni?

Leave A Comment