Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Jakie muszą być dobre buty na jesień?

Jesienne! Chciałoby się powiedzieć, ale wiadomo, że we wrześniu powoli chowamy letnie obuwie, zamieniając klapki na trampki oraz sandałki na botki. Pogoda również szybko się pogarsza – pojawiają się ulewne i długotrwałe deszcze, a świat tonie w kroplach i kolorowych liściach. Dlatego warto już teraz zaopatrzyć się w buty, które nie sprawią nam problemów. Deszczowa pora to idealny czas na przewietrzenie swojej szafy i dodania jej… nowego obuwia! W dzisiejszym wpisie powiemy wam o tym, jak łatwo takie buty kupować także przez Internet.

Przede wszystkim – wygodne buty

Buty mają być wygodne, niezależnie od pory roku. To podstawa, której należy się trzymać, nie tylko podczas wybierania obuwia dla dzieci czy młodzieży. Także dorośli muszą pamiętać nie tylko o estetyce butów czy o ich dopasowaniu do stroju, ale także o wygodzie. Bardzo często w pracy nie mamy butów na zmianę, chodzimy w jednej i tej samej parze przez kilka do kilkunastu godzin. Warto więc oszczędzić sobie problemów i bólu, pozwalając na zakup naprawdę wygodnego, uniwersalnego obuwia. Co to znaczy „uniwersalnego”? A to, że najlepiej wybierać buty ciemne, w jednolitym kolorze. Polecamy czarny, szary lub… bordowy.

Ciepłe obuwie!

Ciepło to podstawa, ale ważne, by materiał butów był odpowiedni, oddychający. Nasze stopy nie powinny się zbyt przegrzać, zwłaszcza jeżeli używamy ich przez dużą część czasu w ciągu dnia. Ważne jednak, by buty miały miękką wyściółkę, która izoluje ciepło i nie pozwala mu tak szybko uciekać. Takie buty będą odpowiednie na cały jesienny sezon. Bo po co przepłacać i kupować kilka par, jak można zakupić jedną lub dwie?

Mokra stopa to smutna stopa

Te słowa mówią same za siebie. Warto zakupić takie buty, które łatwo nie przemokną. Jeżeli nie lubimy bawić się w impregnacje, nie bierzmy skórzanego obuwia. Możemy szybko i bezpowrotnie je zniszczyć, a to duża strata. Najlepiej, kupując przez sklep internetowy, nie patrzeć tylko i wyłącznie na przykład na botki jako ładne, eleganckie buty, ale jako buty praktycznie. Dlatego podczas zakupów sprawdzajmy, z jakich materiałów zrobiona jest para i czy aby na pewno but nam nie przemoknie.

Buty oczywiście powinny być też wygodne, praktyczne i estetyczne. Najpopularniejsze jesienią modele to botki, kozaki (ale słabo ocieplane!), sztyblety czy wszelkie półbuty, takie jak mokasyny, oksfordki i damskie sneakersy.

Zapraszamy do naszego sklepu NajlepszeButy