Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Klipsy, spinki,kamienie czyli ozdoby do butów

Zmień nudne buty w eleganckie obuwie

 

Nic tak nie upiększa i podkreśla kobiecej nogi jak eleganckie obuwie. Czasem zdarza się jednak, że pomimo koloru pasującego do większości kreacji znudziły nam się stare buty. Nie chcemy ich jeszcze wyrzucać, gdyż są to nasze ulubione, dobrze dopasowane i jedyne, w których można tańczyć do rana. Ze względu na mało miejsca w naszej szafie lub brak gotówki w portfelu zakup kolejnej pary jest niemożliwy. Jak sobie z tym poradzić? Jak nadać im nowy wyraz i styl?

Wykorzystaj spinki do butów

 

Klipsy do butów to idealny sposób na odmienienie każdej pary obuwia tj. szpilek, balerin, a także japonek oraz kozaków. Idealnie też będą pasować do każdego rodzaju materiału czy to skóry czy to zamszu. Sprawdzą się też doskonale jako elementy dekoracyjne obuwia codziennego jak i obuwia okazjonalnego np. butów ślubnych. Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy cieszyć się nowym życiem naszych

butów i nadać im wyjątkowy, niepowtarzalny szyk.

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo dużą różnorodność materiałów oraz stylów wykonania klipsów. Znajdziemy zarówno klasyczne materiałowe kokardy, kwiaty, serca jak i spinki biżuteryjne z elementami np. cyrkonii, perełek oraz kryształków. Nam np. bardzo podobają są oryginalne klipsy guzikowe ?Na pewno każdy znajdzie coś pasującego do swojego stylu i modelu buta.

Z punktu widzenia praktycznego, klipsy nie są mocowane na stałe, więc mogą ozdobić nam kilka par butów oraz świetnie będą pasowały jako ozdoba naszej torebki, czapki czy szala.

 

Własne klipsy? Czemu nie

 

Oczywiście można pokusić się o wykonanie spinek samodzielnie. Nie jest to proces skomplikowany. Jedyne co potrzebujemy to odrobinę inwencji twórczej, czasu i niewielką ilość materiałów. Na pewno dostaniemy w zamian dużo własnej satysfakcji, dobrej zabawy i wspaniałą oryginalną własnoręcznie zrobioną ozdobę która wyróżni nas w tłumie.

Warto na początek wyposażyć się w zestaw niezbędnych elementów bazowych tj. metalowe klipsy oraz spinki. Można takie zestawy nabyć w większości pasmanterii oraz w sklepach internetowych z produktami do wykonywania biżuterii.

Cały proces jest bardzo prosty – wykonujemy ozdobę którą przyklejamy lub przyszywamy do metalowej bazy?

Nic nas nie ogranicza, oprócz naszej wyobraźni i kreatywnego myślenia.

Różnorodność form jakie możemy stworzyć nie ma końca. Spinki w kształcie kwiatów, kokardy, serca, koła. Zachwyca także mnogość kolorów i rodzajów materiału (np. spinki ecri, filcowe, zamszowe) oraz ozdób (guziki, korale, cyrkonie, brokaty, lakiery, piórka).

Gotowe to wyzwania? Czas start ???

Leave A Comment