Sandały wiązane wokół kostki

Istotnym modowym trendem będą również lekkie sandały z wiązaniem. Cienkie sznureczki będą oplatać kostki i stopy, tworząc oryginalne kompozycje. Mogą być jedynie elementem dekoracyjnym lub pełnić rolę zapięcia i stabilizować stopę. Co ciekawe – na pokazach mody wiele modelek obwiązywało nie tylko kostki, lecz także oplątywało sznureczkami nogawki spodni.

Sandały na platformie

Sandały na platformie nie zawsze są niebotycznie wysokie i niestabilne – dobrze sprawdzają się również w butach na słupku lub szpilce o bezpiecznej wysokości około 8 cm. Wbrew pozorom platformy sprawiają, że buty są… wygodniejsze. Zmniejszają bowiem odczuwalną wysokość obcasów i dobrze izolują stopę od nierówności podłoża. W przy tym wyglądają imponująco!

Sandały z paseczkami

Naked sandals (zwane też floss sandals) były modowym hitem już w zeszłym roku. W te wakacje ponownie będą królować na sklepowych półkach. Są uszyte z cieniutkich pasków skóry, przez co odsłaniają większą część stopy. Pięknie komponują się zwłaszcza ze zwiewnymi lekkimi sukienkami. Są minimalistyczne i lekkie, a jednocześnie bardzo zmysłowe.