Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Mokre buty? Jak je prawidłowo wysuszyć?

Każdy z  nas na pewno, nie raz, spiesząc się: wpadł w kałużę lub pędził przez śnieg i przemoczył swoje buty do suchej nitki. Jeśli mamy czas i mamy buty zamienne możemy spokojnie pozostawić je do wyschnięcia. Natomiast jeśli potrzebujemy je w miarę szybko, oto kilka porad, aby można było je w miarę szybko założyć.

Wilgoć w butach? – pomoże papier z gazety…

RADA: mokre buty wypychamy odpowiednią ilością papieru z gazety. Przy czym trzeba pilnować, aby buty nie odkształcić i aby każde wgniecenie wróciło do swojej pierwotnej formy. Zamiast gazety możemy użyć również ręcznika papierowego. I gazeta i papier dobrze wchłoną wilgoć i buty szybciej wyschną. Jeśli natomiast są naprawdę mokre dobrze jest wymieniać papier.

Żwirek dla kota i rajstopy…

RADA: Stare rajstopy wypełniamy żwirkiem dla kotów, wkładamy do przemoczonych butów, następnie odkładamy do wyschnięcia w temp. pokojowej. Żwirek pozwoli wchłonąć nie tylko wilgoć, ale też nieprzyjemne zapachy.

Zawiesić mokre buty…

RADA: Kiedy buty się powiesi, wtedy schną najszybciej. W połączeniu z radą nr.1 gazetą – daje najlepsze efekty. Wiadomo, że sznurowane buty najłatwiej zawiesić.

Skórzane buty (szczególnie) –  żadnego ogrzewania

RADA: Należy zrezygnować z suszenia obuwia na lub pod ogrzewaniem. Szczególnie buty skórzane są bardzo podatne i mogą szybko pękać. Najlepiej suszyć przemoczone buty w temp. pokojowej.

A najlepiej zaopatrzyć się w dodatkową parę na: NajlepszeButy