Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Niewygodne szpilki? Co zrobić? Sprawdź!

Jest jedna rzecz, którą uwielbia każda kobieta! Co? Otóż są to buty na wysokim obcasie. Można nawet powiedzieć, że mają one same plusy. To one dodają nam kilku centymetrów, wyszczuplają naszą sylwetkę, sprawiają, że czujemy się w nich bardzo kobieco i pięknie, a dodatkowo pasują do zwykłych jeansów i topów.

Jednak mimo tych wszystkich plusów, jedynym minusem może być to, że mogą okazać się niewygodne. Mimo nawet wykonania ich z dobrych jakościowo materiałów z dbałością o szczegóły może okazać się, że są one niewygodne. Jednak na wszystko jest sposób, a nawet kilka.

1. Żelowe wkładki

Pierwszy spacer, upatrzone buty chwila chodzenia i nagle odczuwamy ból w śródstopiu i mamy ochotę ściągnąć szpilki i iść dalej boso. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji okażą się wkładki żelowe (skórzane) lub półwkładki. Dostaniemy je bez problemu w każdym sklepie obuwniczym i to dzięki nim stopa zostanie utrzymana w odpowiednim miejscu, a dyskomfort zniknie.

podpietki

2. Rozbicie butów

Kolejny spacer i kolejny problem… nieważne czy buty zostały wykonane ze skóry naturalnej czy z tworzywa? – obcierający zapiętek! Rozwiązaniem od ręki jest przyklejenie plasterka w miejsce obcierania, aby zapobiec większemu podrażnieniu.  Dawnym sposobem było delikatne rozbicie zapiętka i nawet teraz sposób ten jest wykorzystywany. Rozbicie polega na wykorzystaniu młotka i szmatki, która ochroni rozbijane obuwie – wystarczy kilka razy delikatnie uderzyć szew przy pięcie.

czółenka granatowe

Trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić obuwia. Łatwiejszym sposobem jest użycie jednego z preparatów dostępnych również w sklepach obuwniczych – spray, które mają za zadnie zmiękczyć i rozciągnąć tworzywo z którego zostały wykonane szpilki. Wystarczy spryskać obuwie od wewnętrznej strony i założyć je aby materiał dopasował się no kształtu Twojej stopy.

3. Ćwiczenia

Dobrym sposobem również jest ćwiczenie stopy przed wyjściem w szpilkach. Jak? Jeśli rzadko chodzimy w butach na obcasach powinniśmy w domu, kilka dni przed wyjściem, pochodzić w obuwiu na obcasie, aby przygotować stopy do zmiany ułożenia.

A po obuwie do ćwiczenia, na wyjścia itd. zapraszamy do NajlepszeButy

Leave A Comment