Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Obuwie z prawdziwej skóry

Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto inwestować w nieco droższe produkty z prawdziwej skóry, czy też lepiej wybrać tańsze imitacje, to odpowiedź jest oczywista – skóra naturalna zawsze jest najlepsza. Z całą pewnością, kiedy zdecydujesz się na zakup butów z tego szlachetnego materiału, to będziesz mógł cieszyć się nimi przez wiele kolejnych sezonów. Natomiast przedmioty ze sztucznej skóry są mniej trwałe i dlatego też musimy je często wymieniać na nowe, a to się zwyczajnie nie opłaca.

Dlaczego opłaca się inwestować w obuwie ze skóry naturalnej?

 

Obuwie z prawdziwej skóry na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt drogie i to często powoduje rozterki przed zakupem. Wówczas zastanawiasz się, czy należy w nie inwestować. Jednak, gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie ich zalety, szybko przekonasz się, że nie jest to zbędne marnotrawstwo, tylko wkład w nasze zdrowie, komfort i  tym samym dobre samopoczucie.

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać obuwie ze skóry naturalnej:

 

  • Produkty z prawdziwej skóry nigdy nie wychodzą z mody. Skóra to niezwykle wytrzymały materiał, który był już stosowany w czasach prehistorycznych. Poza tym produkty z niej wykonane, zaliczane są do najbardziej uniwersalnych i stylowych akcesoriów modowych. Dotyczy to także ubrań takich jak kurtki, kamizelki, czy też płaszcze.

 

  • Skóra naturalna ze względu na swój neutralny charakter pasuje do wełny, bawełny, jeansu, tweedu i właściwie do większości ubrań. W obecnych czasach praktycznie każdy posiada w swojej szafie akcesoria i buty wykonane właśnie ze skóry.

 

  • Jeśli zainwestujesz w naprawdę dobre, skórzane buty, to masz gwarancję, że przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymają nawet 10 lat i dłużej. Po latach skóra naturalna nabiera wyjątkowej patyny, co dodaje jej oryginalności i charakteru.

 

  • Buty i inne produkty wykonane ze skóry ekologicznej obecnie również nie są tanie, zwłaszcza jeśli chodzi o znane marki modowe. Jednak po co inwestować w obuwie, które po chwili się zużyje i trzeba będzie je wyrzucić, skoro można kupić wysokiej jakości skórzane i stylowe buty, za nieco wyższą cenę? To samo dotyczy ubrań. Dlatego też należy się zastanowić, czy lepiej kupować kurtkę ze sztucznej skóry co rok, kiedy możesz mieć jedną z prawdziwej skóry przez 10 lat? Zdecydowanie warto postawić na jakość.

 

  • Produkcja i obróbka skór nie zanieczyszcza środowiska w taki sam sposób, jak produkcja materiałów sztucznych, które bardzo często są przetwarzane w miejscach, gdzie nie ma odpowiednich warunków pracy. Produkty z prawdziwej skóry są dobrze wykonane i pochodzą głównie od lokalnych przedsiębiorców. Lepiej więc promować produkty wysokiej jakości niż imitacje wątpliwego pochodzenia.