Blog NajlepszeButy

Bez kategorii

Piękne stopy! Jak je pielęgnować?!

ODPOCZYNEK DLA STÓP

Nasze stopy muszą wiele przejść: bieganie, chodzenie po schodach, noszenie szpilek. Dlatego powinniśmy szczególnie o nie zadbać i poświęcić im trochę więcej czasu.

KROK 1.

Każdy zabieg związany szczególnie ze stopami należy zacząć od kąpieli, która pomoże zmiękczyć zrogowaciały i stwardniały naskórek. Nogi moczymy w wodzie o temp. 37 stopni, przez ok. 5 min. Jeśli wolimy możemy dodać do kąpieli: kwas salicylowy (sprawi, iż szorstkie miejsca staną się miękkie), oleje roślinne (nawilżą), oleje eteryczne (odprężą). Rada: jak zrobić własnoręcznie sól do kąpieli stóp? 3 łyżki stołowe gruboziarnistej soli i filiżanka oliwy na 10 litrów wody.

KROK 2.

Po kąpieli łatwiej pozbyć się zrogowaciałego naskórka z pięt, palców i całej skóry stóp. Używamy do tego pumeksu lub pilnika. Należy nie trzeć za mocno i dodatkowo używać kremu do stóp.Po tych krokach, aby nasze stopy wyglądały bajecznie możemy wykonać pedicure.

PAZNOKCIE

Rozpoczynamy od skrócenia paznokci. Używamy do tego cążków przeznaczonych właśnie do paznokci. Paznokcie u nóg powinny być przycinane tak, aby nie przeszkadzały nam w codziennym życiu – czyli nie zostawiamy ich zbyt długich. Obcinamy je na prosto.

SKÓRKI

Nim usuniemy skórki warto najpierw odchylić je drewnianym patyczkiem, wtedy łatwiej je wyciąć. Używamy do tego odpowiednich przyrządów do tego przeznaczonych. Nigdy nie używamy do tego nożyczek.
MALOWANIE PAZNOKCI

Zakończenie dobrego pedicure polega na pomalowaniu paznokci. Dzięki temu stopy wyglądają na zadbane. Jeśli chodzi o kolor paznokci dozwolone jest wszystko: Kremowe, pastelowe tony, metaliczne pyłki, ciekawe wzory, rzucające się w oczy kolory. Malując paznokcie pilnujemy, żeby nie pomalować skórek.

KREM

Ostatnim krokiem jest pielęgnacja stóp odpowiednim kremem. Warto używać krem raz dziennie. Powinien być on dobrany odpowiednio do efektu jaki chcemy uzyskać.


A po buciki dla zadbanych stóp zapraszamy do naszego sklepu: NajlepszeButy